Personel Alımı

Gençlik Bakanlığı 2 Bin 243 Kadrolu İşçi Alımı Başvuruları İŞKUR’da Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 3 bin 243 kadrolu işçi alımı başvuru detayları belli oldu. 11 Şubat tarihi itibariyle başlayan başvuru sürecinde adayların başvurularını yapmaları için 4 günlük bir süreleri bulunuyor. 

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla gerçekleştirilecek başvurular elektronik yada İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen yapılabilecek. Adayların ilana dair bilmesi gereken tüm ayrıntıları Kamu İlanları olarak haberimizde aktarıyoruz. 

GSB 3 BİN 243 İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek alımlarda adayların şu hususa dikkat etmeleri gerekiyor. İlanda yer alan bazı kadrolara en az lise mezunu adaylar başvuruda bulunabiliyor ve bu kadrolar için en 60 KPSS puanı talep ediliyor. 

Diğer işçi kadrolarına ise en az ilkokul mezunu adayların başvuruları kabul ediliyor ve mesleki yeterlilikleri sağlayan her aday bu kadrolara başvuruda bulunabiliyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanda alımların yapılacağı kadrolar arasında şu pozisyonlar bulunuyor.

Alım yapılacağı ilan edilen kadrolar; Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım/ Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.

KPSS’li alımlar: Gençlik Lideri ve Muhasebeci kadroları için lisans düzeyindeki 2018 KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri ve Gençlik Lideri kadroları için ön lisans düzeyindeki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

KPSS’siz kadrolar: Bilgisayar Donanım/Teknolojisi Teknikeri, Makine Teknikeri, Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni

BAŞVURU KOŞULLAR

GSB 3 bin 243 personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, devlet kurumlarında çalışmak isteyen her adayın sağlaması gereken şartların dışında kadrolar için gerekli özel koşulları da sağlamaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak,

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR YAPILABİLECEK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım ilanına başvuru süreci 11 Şubat itibariyle başlamış oldup 15 Şubat tarihinde sona erecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen yada İŞKUR’un web sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

İlana Nasıl Ulaşırım;

1 Yöntem: İlana ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın açılan sayfada İş Yeri Türü yazan kısmı Kamu olarak işaretleyin ve Ara butonuna basın. 

2. Yöntem: İlana ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın ve açıklan sayfada İş Yeri Unvanı yazan yere ”GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPORGENEL MÜDÜRLÜĞÜ” yazıp ara butonuna basın. 

İlana ulaşmak için gerekli bağlantı TIKLAYINIZ

Spor Bakanlığı Personel Alım İlanına Dair Tüm Detaylar için bizleri takip edin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir