Personel Alımı

Genelkurmay, Sahil Güvenlik ve MSB Sivil Memur ve Askeri Personel Alıyor

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza kamu kurumları ve askeri kurumlar tarafından yayımlanan tüm alım ilanlarını anında haberdar ediyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için askeri kurumlar tarafından yayımlanan sivil memur ve askeri personel alım ilanlarını derkedik. İşte detaylar,

PERSONEL ALIMI YAPACAK ASKERİ KURUMLAR

Yayımladıkları alım ilanları ile personel alım ilanı yapacağını duyuran askeri kurumlar arasında, Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı Başkanlığı bulunuyor. 

İlanlarda yer alan açık kadrolar ve başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 

AÇIK KADROLAR

Genelkurmay Başkanlığı yayımladığı ilanında Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı kadrosuna 10 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Bu kadroya ilgili lisans mezunu, KPSS’den 70 ve YDS’den 80 puana sahip adaylar başvuru yapabilecek.

Milli Savunma Bakanlığı Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen, Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur kadrolarında 165 personel alımı yapıyor. Alımlara başvuru için KPSS’ye girmiş olmak yeterli.

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı bir duyuru ile Uzman Erbaş alımı yapacağını duyurdu. Çeşitli branşlarda yapılacağı açıklanan Uzman Erbaş alım ilanında yer alan branşlar Elektrikçi, İkmal, Telsizci, Şoför, Serdümen, Kurbağa Adam.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı da yayımladığı bir ilan ile sivil memur alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Askeri kurumlar tarafından yayımlanan sivil memur ve askeri personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları; 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak.

İlan detayları

Söz konusu ilanlara ilişkin detaylara ulaşmak için;

Genelkurmay Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Milli Savunma Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir