Personel Alımı

Haftanın Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı (18 İl, 20 İlçe)

Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanları yeni hafta başında güncellendi. Çok sayıda belediye başkanlığı yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında bulunan personel açığını gidermeyi amaçlıyor. 

Çok sayıda pozisyonda gerçekleştirilen bu alımlarda hem memur hemde işçi kadrolarında alımlar bulunuyor. Tüm bu ilanlarda yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLERİN LİSTESİ

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarına başvuruda bulunacak olan vatandaşların en merak ettiği konuların başınada alım yapılacak şehirler geliyor. Bu kapsamda yeni hafta başında 18 farklı şehirde bulunan belediye başkanlığı memur veya işçi alımı için ilan yayımladı. 

İşte bu şehirler; Antalya, Balıkesir, Burdur, Çanakkale, Diyarbakır, Erzurum, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kastamonu Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Sivas, Tekirdağ.

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan bilgilere göre belediyeler çok sayıda meslek grubundan alım yapacaklar. Bu alımlarda ofis içi memurlar, büro işçileri, hizmetli ve destek personelleri, uzman, yönetici kadrolarına personeller. sahada çalışacak işçiler, tekniker, mühendis kadroları, sağlık personeli, eğitmen ve öğretmen alımları ile bu kadroların dışında çok sayıda pozisyon için alım ilanları bulunuyor. 

İLANLARA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için genel ve özel koşullar bulunuyor. İlanlar için adayların bu koşullara haiz olmaları gerekiyor. Ayrıca adayların ilan metinlerinde yer alan ve belediyelerin alım yapılacak mesleğin gerekliliklerine göre belirlediği şartları da sağlamaları isteniyor. Bu şartlar genel olarak şöyle,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Belediye personeli alım ilanlarına başvurular ilanı yayımlayan belediyelere istenilen evrakların teslimi suretiyle şahsen yapılıyor. Adayların ilan metninde yer alan ve genelde birkaç günlük başvuru süreci içinde başvurularını tamamlamaları gerekiyor. 

18 Şehir – 20 İlçe belediye personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS Şartsız Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir