Personel Alımı

Hastanelere, Polis Merkezine ve Askeri Kurumlara Hizmetli Alımı Yapılıyor

Kamu kurumları tarafından Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kurumların kendi internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlarda Hizmetli (Destek Personeli) alımı yapılacağı duyuruldu. 

Bu kadro için dört farklı alım ilanı yayımlarken alımların tamamında adaylardan KPSS puan şartı talep ediliyor. İşte o detaylar,

HİZMETLİ ALIMI YAPAN KURUMLAR

Hizmetli (Destek Personeli) alımı yapacağını duyuran kurumlar arasında Milli Savunma Bakanlğı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) bulunuyor. 

EGM ve MSB tarafından yayımlanan ilanlarda bu alımlar için Hizmetli (Destek Personeli) alımı yapılacağı ilan edilirken BOTAŞ bu alımı Büro İşçisi olarak duyurdu. Sağlık Bakanlığı ise söz konusu alımları klinik destek elemanı (hastane) olarak açıkladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Adaylardan talep edilen genel koşullar ile KPSS, eğitim gibi şartları da aşağıda aktarıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımak, 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle, 18 yaşını tamamlamış olmak ve kurumların belirlediği yaş şartını sağlamak. Erkek adaylar için, sınavın yapıldığı tarih itibarıyla askerlik durumu bakımından; askerlikle ilişkisi bulunmamak (askerlik çağına gelmemiş olmak, ertelenmiş veya muaf tutulmuş olmak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak) Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

KPSS Şartı; Söz konusu Hizmetli alım ilanlarında adaylardan farklı oranlarda KPSS şartı talep ediliyor. Bu kapsamda BOTAŞ ve Sağlık Bakanlığı KPSS şartını en az 60 puan olarak belirlerken EGM KPSS şartını 70 olarak açıkladı. MSB ise KPSS’ye girmiş olmanın yeterli olduğunu duyurdu. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Milli Savunma Bakanlğı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan tüm özel koşullar ve alımlara başvuruda bulunacak adaylarınhangi tarihler arasında başvuru yapacaklarına dair detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Hizmetli (Destek Personeli) alım ilanı için TIKLAYINIZ

Emniyet Genel Müdürlüğü Hizmetli (Destek Personeli) alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı Hizmetli (Destek Personeli) alım ilanı için TIKLAYINIZ

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Hizmetli (Destek Personeli) alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir