Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 60 KPSS İle 964 Büro Personeli Alımı Yapıyor

İçişleri Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile 1200 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. En az 60 KPSS puanıyla yapılacak olan alımlara önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. 

Kamu İlanları olarak bizlerde sizlere bu alımlar içerisinde en fazla kadroya sahip olan 964 Büro Memuru kadrosuna dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 964 BÜRO PERSONELİ ALIMI YAPACAK

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere önlisans ve lisans mezunları arasında 964 sözleşmeli büro memuru alımı yapacak. Bu alımlarda 289 lisans mezunu personel alımı yapılacağı ilan edilirken önlisasn mezunu adayların başvuru yapabileceği 675 kadro bulunuyor. 

BÜRO MEMURU ALIMI GENEL ŞARTLAR

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar genel şartların dışında aşağıda yer alan özel şartların sağlanmasını istiyor.

* ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) ve mesleki ve teknik lise mezunları için KPSSP(94) puan türünden en az 60 puan almış olmak. 

* En az ön lisans mezunu olmak, Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak, Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu alım ilanına başvuru süreci Şubat ayının son haftalarında yapılacak. Adaylar 21 Şubat tarihinde başlayacakları başvuru işlemlerini 26 Şubat tarihine kadar devam edecekler. Başvurular e-Devlet üzerinden elektronik olarak yapılacak.

İlan metni ve detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlan metni için; TIKLAYINIZ

Kamu personeli alım ilanlarından haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir