Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı AB Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı bünyesinde görevlendirmek üzere Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı pozisyonuna personel alımı yapacağını duyurdu.

Bakanlık tarafından yayımlanan basın açıklamasında 15 personel alımının yapılacağı ilan edilirken alımlara başvyruda bulunacak adayların yapmaları gereken işlemlere dair de açıklamalar yapıldı. 

İçişleri Bakanlığı personel alım ilanına başvuru yapacak adayların dikkat etmeleri gereken hususları sizlere aktarıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AB UZMAN YARDIMCISI ALIMI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için ilan metninde yayımlanan başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. Bakanlığın AB Uzman Yardımcısı kadrosu başvuruları için belirlediği o koşullar,

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak, Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olmak, Giriş(Sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1984 tarihinden sonra doğanlar), ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP 36” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 60 kişi içerisinde bulunmak Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı AB Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacak olan alımlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 21 Aralık tarihine kadar gerçekleştirecekler. Başvurular bakanlığın web sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklar. Adaylar sisteme e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak ulaşacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir