Personel Alımı

Kamuya 50 KPSS İle Memur ve KPSS’siz Kamu İşçisi Alımı İçin Yayımlanan İlanlar

Türkiye genelinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının memur ve işçi alım ilanlarını yayımladıkları alanlardan bir tanesi de Türkiye İş Kurumu. İŞKUR üzerinden Kamu Grubu Personel Alım İlanları bölümünde yer alan bu ilanlar genellikle kamu kurumlarına bağlı birimler tarafından yayımlanır. KPSS puanıyla memur ve KPSS şartsız kamu işçisi alımları yapılan bu alımlara dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

İŞKUR KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu grubu personel alım ilanlarında il tarım müdürlüğü, öğretmenevi, polisevi, belediye başkanlıkları gibi kurumlar bulunuyor. Personel alım ilanı yayımlamış ve halen başvuru süreci devam eden ilanları yayımlanan kurumların listesi şöyle;

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, MEB Kastamonu Şerifebacı Öğretmenevi, Doğanşehir Sulama Birliği, Akçadağ Sulama Birliği, Güneykaya Belde Belediye Başkanlığı, Balveren Belediye Başkanlığı.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz kamu kurumları yayımladıkları ilanlarda çeşitli pozisyonlardan personel alımı yapacaklarını bildirdiler. Bu pozisyonlar arasında, ”Büro İşçisi, Garson (Servis Elemanı), Aşçı Yardımcısı, Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi), Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Ziraat Mühendisi, Otobüs Kaptanı (Şoförü), Muhasebe Meslek Elemanı, Kepçe Operatörü, Beden İşçisi (Genel)” pozisyonları bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan bu ilanlar için kurumlar çeşitli özel şartlar talep edebilir. Adayların ilanlar için belirtilen tüm bu özel şartlara haiz olmaları isteniyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Özel şartlar ise KPSS’den talep edilen puan türünde asgari puana sahip olmak. Öğrenim şartını sağlamak, Varsa yaş ve deneyim koşullarına haiz olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İlanlar için başvuru süreçleri tamamen ilanı yayımlayan kurum tarafından belirleniyor. Bazı kurumlar başvuruların İŞKUR üzerinden olmasını isterken bazı belediyeler şahsen başvuru yöntemini kabul ediyorlar. 

İlanları Nasıl Görüntülerim?

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar ilanları aşağıda belirttiğimiz şekilde ulaşabilir ve ayrıntıları öğrenebilirler.

Yayımlanan ilanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacaklar, daha sonra açılan sayfa üzerinde iş yeri türü yazan yeri kamu olarak işaretleyip ara butonuna basacaklar. 

İŞKUR İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Kamu Grubu Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: 
Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir