Personel Alımı

Kamuya 50 ve 60 KPSS Puanıyla 10 Bin 800 Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarını güçlendirmeye devam ediyorlar. Bu kapsamda Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kendilerine ait internet siteleri ile personel alım ilanları yayımlıyorlar. 

Yerel seçim öncesi yayımlanan bu personel alım ilanlarında hem devlet memuru hemde kamu işçisi alımları için ilanlar bulunuyor. Bu personel alım ilanları arasında yer alan ve sadece 3 kamu kurumuna 10 bin 800 personel alımı yapılacağı ilan edilen bu duyuruları Kamu İlanları olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte 3 kamu kurumu tarafından yayımlanan kamu personeli alımı ilanları ve başvuru süreçlerine dair tüm ayrıntılar. 

TTK KPSS ŞARTSIZ 1000 İŞÇİ ALIMI

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), DPB’de yayımladığı bir ilan ile KPSS şartı olmadan 1000 işçi alımı yapacağını duyurdu. 3 farklı şehirde bulunan kurum birimlerine yapılacak olan alımlarda şehirlere göre, kadro dağılımları şu şekilde açıklandı.

Zonguldak ilinden 700, Bartın ilinden 200 ve Karabük ilinden 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alımı. İlana özel şartlar arasıdna 18-32 yaş aralığında olmak, en az ilkokul mezunu olmak ve Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak, koşşulları bulunuyor. Başvurular 12 Şubat tarihinde yapılmaya başlayacak. 

DİYANET 50 KPSS İLE 9 BİN 500 MEMUR ALIMI

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) kendisine ait resmi internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 3 farklı branştan kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Lise, önlisans ve lisans mezuu adayların başvuru yapabileceği kadroların bulundu DİB 9 bin 500 personel alım ilanına ise KPSS’den en az 50 almış olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Alımlar sözleşmeli Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam Hatip ve Müezzin Kayyım. Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 sözleşmeli personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 7 Şubat ile 15 Şubat tarihleri arasında yapacaklar.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 60 KPSS İLE 1200 MEMUR ALIMI

İçişleri Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile 1200 sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunan birimlere yapılacak alımlar için adayların en az 60 KPSS puanına sahip olmaları isteniyor. İlanda lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlar bulunuyor. 

Alım yapılacak kadrolar arasında Arşiv Uzmanı, Şehir Plancısı, Elektrik Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Teknisten, Büro Personeli pozisyonları bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Memuru olmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarını aşağıda siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak.Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,Türk Ceza Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 

İLAN DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına dair detaylar için aşağıda yer alan bağlantılardan faydalanabilir ve ilanalra dair tüm detayları öğrenebilirsiniz. 

İçişleri Bakanlığı 1200 Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Diyanet İşleri Bakanlığı 9500 Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Türkiye Taşkömütü Kurumu 1000 Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir