Personel Alımı

Kamuya Büro Memuru, Güvenlik ve Orman Muhafaza Memuru Alınıyor

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile çeşitli kadrolarda personel alımları yapacaklarını ilan ediyorlar. Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan ilanların büyük bir bölümünde alımların KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı bildiriliyor. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza Orman Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’ne dair ilanları derledik. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

DPB üzerinden yayımlanan ilanlara göre Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 265 Büro Memuru ve Tekniker, Orman Genel Müdürlüğü 20 Orman Muhafaza Memuru ve 46 Orman Mühendisi alımı yapacak. Adalet Bakanlığı ise yayımladığı ilanında 35 Güvenlik Görevlisi ve Aşçı alımı yapacağını duyurdu.

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu koşulların ilki tüm adayların sağlamaları gereken ve Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru koşullarından oluşuyor. 

Diğer başvuru koşulları ise alım yapacak kamu kurumunun alım yapılacak pozisyonun gerekliliklerine göre belirlediği özel koşullardan meydana geliyor. 

Genel başlıkları ile genel ve özel başvuru koşulları şöyle,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Özel koşullar arasında ise öğrenim şartı, KPSS puan şartı, sertifika ve belge gibi şartlar ile yaş şartı yer alıyor. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

Orman Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan personel alım ilanları için yayımlanan ilan metinlerini görüntülemek isteyen adaylar için ilan metinlerini aşağıda paylaşıyoruz.

Orman Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir