Personel Alımı

Kamuya KPSS’li/KPSS’siz Sözleşmeli ve Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor

Kamu kurumları bilindiği üzere kadrolarında personel açığı bulunan birimlerine personel alımı yapmak için ilanlar yayımlıyorlar. DPB’de yayımlanan bu alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza başvuruda bulunabileceğiniz kadrolu ve sözleşmeli personel alım ilanlarını derledik. 

KAMU KURUMLARINA KADROLU VE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINIYOR

Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası aracılığıyla sözleşmeli ve kadrolu kamu personeli alımı yapacağını duyuran çok sayıda devlet kurumu bulunuyor. KPSS puan sıralaması esasına göre, KPSS şartsız, en az lise mezunu, ilgili bölümlerden mezun önlisans ve lisans mezunu gibi şartlarla yayımlanan bu ilanlarda çok sayıda personel alımı yapılıyor. 

Sözleşmeli Personel Alım İlanları

DPB’den sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlayan kurumlar; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Yıldız Teknik Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi.

Kadrolu Memur Alım İlanları

DPB’de kadrolu memur alımı için ilan yayımlayan kurumlar; Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve TÜBİTAK.

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanları yayımlayan devlet kurumları; ilanlarına başvuruda bulunacak tüm adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel koşulları sağlamalarını istiyor. Ayrıca kurumlar adayların tüm özel şartlara da haiz olmaları gerektiğini bildirdiler. 

Bu kapsamda adayların dikkat etmesi gereken bu koşulları sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak

Özel Koşullar

Alımlarda belirleyici olan bu koşullar öğrenim şartı, KPSS şartı, bazı kadrolu memur kadroları için YDS şartı, yaş şartı gibi koşullardan oluşuyor. 

İLAN DETAYLARI

Haberimizin içeriğinde yer vermediğimiz ilan detaylarını aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden görüntüleyebilirsiniz. 

Kadrolu Devlet Memuru Alım İlanı Yayımlayan Devlet Kurumları

En Az 50 KPSS Şartıyla DPB’de Yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım İlanları

 Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir