Personel Alımı

Karayollar Genel Müdürlüğü (KGM) 43 Kamu Personeli Alıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) kadrosunda personel açığı bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. 

Peki KGM tarafından yayımlanan personel alım ilanında hangi kadrolardan personel alımı olacak? Adaylardan talep edilen KPSS şartı nedir? İlana başvuruda bulunabilmek için istenen diğer özel şartlar. Tüm bu sorulara dair ayrıntıları Kamuilanlari.com olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

KGM PERSONEL ALIM İLANI

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yayımladığı personel alım ilanında toplam 43 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Kurum tarafından yayımlanan ilana göre alımların büyük bir kısmı mühendis kadrolarına yapılacak. 

Kurum KPSS puan sıralaması esasına göre, İnşaat Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, Yazılım Mühendisi, Matematikçi, Şehir Plancısı, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi pozisyonlarına alım yapacağını duyurdu. 

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Yukarıda yer alan kadrolara yapılacak personel alım ilanlarına KGM tarafından belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adayların başvuruları geçerli sayılacak. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen genel başvuru koşullarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte ilana başvuru yapacak tüm adaylardan aranan genel koşullar. 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak, 2018 yılı KPSS de KPSSP3 puan türünden (70) ve üzeri puan almış olmak. İlan metninde yer alan açık kadrolar için belirlenen kadrolar için ilgili eğitim şartlarını sağlamak. Yine kadrolar için belirlenen Yabancı Dil Sınavı şartını sağlamak.  Seyahate ve arazide çalışmaya elverişli olmak.

BAŞVURU SÜRECİ VE ŞEKLİ

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) kamu personeli alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 19 Aralık tarihine kadar yapacaklar. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Genel Müdürlüğün internet sitesinde (www.kgm.gov.tr) yer alan “İlk Atama Başvuru Formu”nu elektronik ortamda doldurarak son başvuru tarihi mesai bitimine kadar aynı adrese iletmeleri gerekmektedir.

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir