Personel Alımı

KPSS Girmiş Olmak Yeterli: 165 VHKİ, Hademe, Hizmetli ve Memur Alımı

Milli Savunma Bakanlığı 165 sivil memur alımı için bir ilan yayımlamıştı. MSB sivil memur alım ilanına başvuru süreci uzun süredir devam ediyor ancak alımlar için süreç kısaldı. Bu kapsamda adaylara ilanda yer alan detayları tekrar hatırlatıyoruz. 

İşte MSB sivil memur alım ilanında yer alan açık kadrolar, başvuru koşullar ve ilanlara başvuru süreçlerine dair detayları.

165 SİVİL MEMUR ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre, alımlar için adayların KPSS’ye girmiş olmaları yeterli. Ayrıca alımlarda en az lise mezunu olmak kaydıyla önlisans ve lisans mezunu adayların da başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. 

Buna göre alım yapılacak açık pozisyonlar şunlar;

Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur. Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen.

BAŞVURU KOŞULLARI

Öncelikle adayların dikkat etmeleri gereken en önemli husus öğrenim şartı. MSB personel alım ilanında yer alan açık kadrolara başvuruda bulunacak adayların herbir kadro için ayrı ayrı belirlenen eğitim şartını sağlamasını istiyor. 

Ayrıca bazı kadrolar için deneyim, sertifika ve belge gibi koşullar var. Bu koşulları sağlayan tüm adayların DMK’da yer alan genel başvuru koşullarına da haiz olmaları isteniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından “Memur Adayı Olur” kararlı sağlam raporu almış olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

165 memur alım ilanında yer alan kadrolara başvuru yapacak adaylar başvurularını Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün web sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklar. 

MSB Sivil Memur Alım İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir