Personel Alımı

KPSS Puanı 60 Puandan Düşük Adayların Başvuru Yapabilecekleri Memur Alım İlanları

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza aktarmaya devam ediyoruz. Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan ve 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek ilanları paylaşıyoruz. 

KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile sözleşmeli personeli alımı, kadrolu memur alımı, kamu işçisi alımı veya geçici işçi alımları yapıyorlar. DPB, İŞKUR ve kurumların kendilerine ait internet sayfaları üzerinden yayımlanan bu alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak duyuruyoruz. 

Yayımlanan ilanlarda bazı kamu kurumları KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımları yaparken bazı kamu kurumları ise KPSS şartsız personel alımları yapacağını açıklıyor. Kamu kurumları tarafından yayımlanan bu ilanlarına dair bilinmesi gerekenler şöyle;

ALIM İLANI YAYIMLAYAN KAMU KURUMLARI

60 KPSS puanıyla yada 60 KPSS’den daha düşük bir KPSS puanıyla yada KPSS şartsız başvuru yapabileceğiniz ilanları yayımlayan kamu kurumlarının listesi. 

Dışişleri Bakanlığı, TÜBİTAK, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi. Milli Savunma Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, TCDD Başkanlığı, Mardin Derik Belediyesi, Lüleburgaz Belediyesi, Çanakkale Belediyesi.

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Memuru veya Kamu İşçisi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu koşullar Devlet Memurları kanununda yer alan koşullar ile alım yapacak kamu kurumların alım yapacakları kadrolara göre belirledikleri özel şartlardan meydana geliyor. 

Söz konusu bu genel başvuru koşulları ile özel başvuru koşulları arasında hangi koşulların bulunduğuna dair tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

İşte O Genel ve Özel Koşullar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Kadrolar için belirlenen öğrenim seviyesinden mezun olmak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Deneyim ve Yaş şartı gibi şartları sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak. İlgili KPSS puan türünden asgari KPSS puan şartını sağlamak. 

İLANLARA ULAŞMAK İSTEYEN ADAYLAR

DPB, İŞKUR ve kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinen ilan metinlerine ulaşabilirler. 

İlan Metinleri;

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Mardin Derik Belediye Başkanlığı belediye personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ 

TCDD, MEB ve Bazı Belediyeler İŞKUR’da Memur ve İşçi Alım İlanı Yayımladılar

Çanakkale Belediye Başkanlığı belediye personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Lüleburgaz Belediye Başkanlığı belediye personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

165 Memur, Hademe, Hizmetli Alım İlanı! Puan Şartı Yok KPSS’ye Girmiş Her Aday Başvuru Yapabilir

TCDD 356 Personel Alımı Nisan Ayında Gerçekleştirilecek

Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Alım İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı Naklen 400 İcra Müdür Yardımcısı Alım İlanı Yayımladı

Aile Bakanlığı 80 Sözleşmeli Avukat Alım İlanı Yayımladı

Sanayi Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım Açıklaması

TÜBİTAK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Gaziantep Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Üniversite Hastanesine Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Eskişehir Üniversitesi Hastanesine 55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor

Kamu Personeli Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir