Personel Alımı

KPSS Puanı 60 ve Üzeri Adayların Başvuru Yapabileceği Memur İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında adaylardan belli bir KPSS puanına sahip olmaları talep ediliyor. Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza bu alım ilanlarını anlık olarak aktarıyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımıza kurumlar tarafından yayımlanan ilanlar arasında 60 KPSS ile başvuru yapabileceğiniz ilanları derledik. 

İşte KPSS puan sıralamasına göre memur alımı yapan kamu kurumları.

60 KPSS İLE BAŞVURU YAPABİLECEĞİNİZ MEMUR ALIM İLANLARI

Söz konusu ilanlar arasında TÜBİTAK 43 personel alım ilanı, İçişleri Bakanlığı 1200 personel alım ilanı, HSK 43 Personel alım ilanı, İŞKUR Kamu Grubu personel alım ilanları (KPSS’siz İşçi, 60 KPSS ile memur alımları yapılıyor), EGM sözleşmeli personel alım ilanı, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi personel alım ilanı ve Mersin Üniversitesi bulunuyor.

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu koşullar kurumdan kuruma farklılık gösteriyor. Kamuilanlari.com olarak bizlerde sizlere bu başvuru koşullarını sizlere aşağıda genel başlıkları ile paylaşıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak.Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 

Özel şartlar arasında ise alım yapılacak memur kadrosunun öğrenim şartını sağlamak. Bu şartın dışında adayların asgari KPSS puan şartını sağlaması ve mesleki tüm gereklilikleri yerine getirmesi isteniyor.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yukarıda yer alan kamu kurumlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını elektronik ortamda yada şahsen yapacaklar. Bazı kurumlar başvuruların şahsen yapılmasını talep ederken bazı kurumlar ise adayların kurumun web sayfası üzerinden elektronik başvuruda bulunmalarını talep ediyorlar.

TÜBİTAK 43 Personel Alım İlanı Yayımladı

İçişleri Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) KPSS Şartsız Sürekli İşçi Alım İlanı Yayımlandı

İŞKUR Kamu Grubu İlanları için TIKLAYINIZ

EGM Sözleşmeli Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre Büro Memuru ve Teknisyen Alım İlanı Yayımlandı

Mersin Üniversitesi 67 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir