Personel Alımı

KPSS Şartsız Belediye Memuru ve 55 KPSS İle Devlet Memuru Alım İlanları

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza kamu kurumlarına yapılan tüm memur alımlarını derliyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza KPSS şartsız ve düşük KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz personel alım ilanlarını derledik. 

Devlet Memuru ve Belediye Memuru alımı için yayımlanan ilanlara başvuruların nasıl yapılacağı, ilanlara başvurular konusunda dikkat edilmeis gereken hususlar ve ilanlara başvuru sürecinde hangi işlemlerin yapılması gerektiğine dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

İşte o alım ilanları…

ALIM YAPACAĞINI AÇIKLAYAN KAMU KURUMLARI

Devlet memuru alım ilanlarının büyük bir kısmı Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden duyuruluyor. Kurumlar ilanlarını ayrıca Türkiye İş Kurumu yada kendilerine ait internet sitesi üzerinde de ilan edebiliyorlar. 

DPB İlanları

Bu platformlarda yayımlanan ilanlar arasında 55 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz kurumlara dair ilanların listesi şu şekilde;

Milli Savunma Bakanlığı, Yıldız Teknik Üniversitesi, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi. Nusaybin Belediye Başkanlığı, Mardin Derik Belediye Başkanlığı, Çanakkale Belediye Başkanlığı ve Lüleburgaz Belediye Başkanlığı.

Belediye Memuru İlanları

Bu kurumların dışında ayrıca İŞKUR üzerinden yayımlanan çok sayıda KPSS şartsız personel alım ilanı bulunuyor. KPSS şartsız yayımlanan bu personel alım ilanlarında çok sayıda kadroya çok sayıda pozisyonda personel alımları yapılıyor. Memur kadrolarının yanında ayrıca kamu işçisi kadroları da bulunuyor.

Türkiye İş Kurumu’nun internet sayfası üzerinden KPSS şartsız personel alım ilanı yayımlayan devlet kurumları arasında Belediye Başkanlıkları  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, İl Özel İdareleri gibi kurumlar bulunuyor.

TYP İlanları

Ayrıca işçi alım ilanlarını takip eden adaylar için; TYP kapsamında yayımlanan ilanlara en az ilkokul mezunu olarak başvuruda bulunabilirler. TYP İlanları ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Valilikler, Müftülükler, Kaymakamlıklar gibi kurumlar tarafından yapılıyor.

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Memuru ve Belediye Personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken belli başlı koşullar şunlar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Devlet Kurumları tarafından yayımlanan bu alım ilanlarına dair tüm ayrıntıları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden takip edebilirsiniz. 

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilişim Personeli Alımı Yapıyor

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Gaziantep Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Eskişehir Üniversitesi Hastanesine 55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor

TÜBİTAK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

165 Memur, Hademe, Hizmetli Alım İlanı! Puan Şartı Yok KPSS’ye Girmiş Her Aday Başvuru Yapabilir

KPSS Şartsız Vardiya Amiri, Büro Memuru ve İşçisi Alım İlanı Yayımlandı

Haftanın İlanları Yayımlandı! Belediye Memuru ve İşçi Alımları

Polis Akademisi, Jandarma ve EGM’ye TYP İle Personel Alımı Yapılıyor

TCDD Engelli ve Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı

Nusaybin Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Mardin Derik Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Çanakkale Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Lüleburgaz Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir