Personel Alımı

KPSS’siz ve 60 KPSS İle Bayram Sonrası Başvuru Yapabileceğiniz Memur Alım İlanları

İki kamu kurumu bayram öncesinde yayımladıkları personel alım ilanları kamu personeli alımı yapacaklarını duyurdular. 

Bu kurumlardan bir tanesi yayımladığı personel alım ilanında alımların KPSS şartsız yapılacağını ilan ederken kurumlardan bir tanesi ise personel alım ilanlarını 60 KPSS puan şartıyla adaylara duyurdu.
Söz konusu bu iki personel alım ilanına dair tüm ayrıntılar siz okuyucularımıza aktarıyoruz. İşte o personel alım ilanları. 

BAYRAM SONRASI BAŞVURU SÜRECİ AÇILACAK İLANLAR

Bayram öncesi kamu personeli alımı yapacağını ilan eden iki devlet kurumudan birisi TÜBİTAK. Diğer devlet kurumu ise Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü oldu. 
Peki hangi kurum hangi pozisyonda personel alımı yapacak? Tüm bu detaylar;

KPSS’SİZ PERSONEL ALIMI

TÜBİTAK yayımladığı ilanında personel alımlarını KPSS şartı olmadan yapacağını duyurdu. Kocaeli’nde faaliyet gösteren TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) bünyesine yapılacak personel alımlarında tek bir kadrodan alım olacak. Kurum toplam 25 personel alımı yapacak. 

Alımlar Araştırmacı kadrosu için yayımlanırken bu alımlarda çok farklı branşlarda personel istihdamı yapılacak. Kurum bu kadro için çeşitli kontenjanlarda bölüm bölüm personel alacak. Üniversite bölümlerine göre yapılan alımlara başvurular ise bayramdan sonra başlayacak. 

60 KPSS İLE PERSONEL ALIMI

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı olacağı bildirildi. Ankara’nın Şereflikoçhisar İlçesi’nde hizmet vermekte olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılacak personel alımı tek bir pozisyondan olacak. 

Vakıf bünyesine yalnızca 1 personel alımı yapacağını ilan eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf alımların ilgili lisans bölümlerinden mezun adaylar arasından olacağını duyurdu. İlanda ayrıca B sınıfı sürücü ehiyetine sahip olmak ve bilgisayar office programlarını çok iyi derecede kullanıyor olmak şartları bulunuyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) için yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci bayramdan hemen sonraki hafta içerisinde yapabilecekler. 
Ankara’nın Şereflikoçhisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı için yayımlanan personel alım ilanı için süreç ise 16 Ağustos tarihinde sona erecek. 

İlan Detayları

KPSS’siz ilan için TIKLAYINIZ

60 KPSS ile duyuran ilan için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir