Personel Alımı

Kurum Kurum İlan Listesi: KPSS’li/KPSS’siz Lise Mezunu Memur Personel Alımları

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza çok sayıda personel alım ilanını anlık olarak aktarıyoruz. 

Kurumların yayımladığı ilanları daha sonra sizlere durumlarına ve özelliklerine göre tekrar hatırlatıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımız için öğrenim durumlarına göre derledik. 

Lise mezunu adaylar için yayımlanan ve başvuru süreci devam eden personel alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. 

LİSE MEZUNU 4 BİN 743 PERSONEL ALIM İLANI

Bayramdan önce yayımlanan ve bayramdan sonra başvuruları devam edecek en önemli lise mezunu personel alım duyurularında 4 bin 743 kişilik alım olacağı bildirildi. 

Bu alımların dışında ayrıca belediye başkanlıklarının yayımladığı ilanlar bulunuyor. Bu ilanlarda da çok sayıda meslek grubu için memur ve işçi alımı yapılacağı açıklandı. 

Sağlık Bakanlığı 2 Bin 243 Lise Mezunu Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında 12 bin personel alımı olacağı ve bu alımların 2 bin 243’ünün lise mezunu düzeyinden yapılacağı açıklandı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan lise mezunu personel alımı kadro listesi ise şu şekilde,

Hemşire, Anestezi Teknisyeni, Çevre Sağlığı Teknisyeni, Diş Protez Teknisyeni, İlk ve Acil yardım Teknisyeni, Laboratuvar Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, Tıbbi Sekreter, Bu kadrolara personel alımları KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2 Bin 500 Polis Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 2 bin 500 polis alımı yapacağını duyurdu. PMYO kapsamında yapılacak personel alımları lise mezunu adaylar arasından olacak. 

2019 YKS TYT puan hesabına göre yapılacak olan personel alımlarında adayalardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. 

Belediye Personeli Alım İlanları

Türkiye geneli farklı il ve ilçe belediye başkanlıkları yayımladıkları duyurular ile personel alımları yapacaklarını açıkladılar. Bu kapsamda yayımlanan ilanlar arasında lise mezunu adayların başvuru yapabileceği çok sayıda kadro bulunuyor. 

Memur kadrolarının yanında meslek gruplarına göre belediye işçisi alımlarının da yer aldığı bu ilanların çoğu KPSS’siz yapılacak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden tüm detayları incelemeliler. 

Sağlık Bakanlığı lise mezunu ilanı için TIKLAYINIZ

EGM lise mezunu Polis alım ilanı için TIKLAYINIZ

Belediye personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir