Personel Alımı

Kurum Kurum İŞKUR Kamu Grubu Memur ve İşçi Alım İlanları Listesi

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları arasında devlet kurumlarının kamu grubu personel alım duyuruları da bulunuyor. 

İŞKUR’da yayımlanan bu ilanların bazıları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılırken bazılarında adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. Bu çerçevede ilan edilen ve başvuru süreci devam eden personel

alım ilanlarını sizler için derledik. 

İşte İŞKUR’da ilan edilen o personel alım ilanları. 

KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden ‘İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanları’ kapsamında memur yada işçi alımı yapacağını duyuran devlet kurumlarının listesini sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Emirdağ Çıldırım Sulama Birliği, Altınözü Belediye Başkanlığı, Çevreli Belediye Başkanlığı, Sincan Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü, Karlıova Öğretmen Evi, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ayvalık Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür Ve Spor Daire Başkanlığı Merkez Yemekhane Müdürlüğü, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü

ALIM YAPILACAK AÇIK KADROLAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanında yukarıda yer alan akmu kurumlarının duyuduğu açık kadroların listesi ise şu şekilde,

Proses İşçisi, Büro Memuru (Genel), Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı, Gıda Mühendisi, Aşçı Yardımcısı, Mutfak Görevlisi, Şoför-Yük Taşıma, Aşçı, Temizlik işçisi (el ile – cadde, sokak, park vb.), Beden İşçisi (Genel), Motorlu Araçlar Teknolojisi/Otomotiv Teknolojisi Teknisyeni, Elektrik Teknisyeni, Temizlik Görevlisi, Diyetisyen (Beslenme Uzmanı), Bulaşıkçı (Stevard), Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Garson (Servis Elemanı), Sıhhi Tesisatçı, Temizlik Görevlisi, Filit İşçisi (Haşere İlaçlama), Su Arıza İşçisi.

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından ilan edilen personel alım duyurularına başvuru yapacak adaylar; başvuruda bulunmadan önce aşağıda yer alan şartları sağladıklarından emin olmalılar. 

Bu başvuru şartlarının ilk üç maddesi tüm personel alım ilanlarında sabitti. Bu şartları T.C. vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kamu haklarından mahrum olmamak. Bu şartların dışında adayların görevlerine engel sağlık problemleri olmaması gerekiyor.

Adaylar erkek ise; askerlik ile ilişiğinin olmaması diğer önemli koşul. Bu kapsamda adayların askerliklerini tecil ettirmiş olmaları, yapmış olmaları yada muaf sayılmış olmaları gerekiyor.

Adayların sağlamaları gereken en önemli koşul ise öğrenim şartı. İlan metninde yer alan açık kadroya göre belirlenen öğrenim şartının eğer bölüm var ise bölüm şartının sağlanması gerekiyor. Bu koşullara ek olarak varsa KPSS şartının sağlanması, yaş şartının sağlanması ve deneyim şartının diğer özel koşullar.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Başvurularını yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirler.

Bu bağlantıya tıklayacak adaylar, açılan sayfada işyeri türü adlı bölümü kamu olarak seçip başka hiçbir alanı doldurmadan direkt ara butonuna basarak başvurularını yapacaklar. 

İlan metinleri için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir