Personel Alımı

Maliye, Ulaştırma ve Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli/Kadrolu Personel Alım İlanları

Bakanlıklar merkez ve taşra teşkilatlarında bulunan ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere personel alım ilanları yayımlıyorlar. Bu kapsamda Devlet Personel Başkanlığı ile kurumların kendilerine ait web sayfaları üzerinden yayımlanan ilanlarda farklı kadrolarda alımlar yapılacağı açıklandı. 

Kamu İlanları olarak bu alımları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI DANIŞMAN ALIMI

Sağlık Bakanlığı web sayfasında yer alan ilanda; bakanlığın Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi çerçevesinde Sağlık Danışmanı alımı yapacağı duyuruldu. 

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

DPB’de yer alan ilana göre, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirmek üzee 10 personel alımı yapacak. Alımlar Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı pozisyonlarına yapılacak. 

MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacak kadrolar Hukuk Müşaviri ve Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak açıklandı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların öncelikle Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartları sağlayan adayların daha sonra kurumların yayımladıkları ilanlar için belirlenen özel şartları sağlamaları isteniyor. 

Tüm bu şartlara haiz olan adayların yapacakları başvurular ise kabul ediliyor. Bu kapsamda ilanlarda yer alan genel ve özel başvuru koşulları şunlar,

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak. Bu şartın dışında ayrıca tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olması isteniyor.

Bu şartlar ise; ”Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak” koşullarından oluşuyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Maliye Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru süreci devam ediyor. Başvuru şekli ise bakanlıktan bakanlığa değişiyor. Bu ve diğer detayları için aşağıda ilan metinlerini sizlerle paylaşıyoruz. 
 

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alım İlanı

Enerji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı Danışman Alımı İçin İlan Yayımladı

Kamu Personeli alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir