Personel Alımı

Merkez Bankası 2019 Yılı Personel Alım İlanı Yayımlandı

Merkez Bankası kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 3 farklı pozisyondan toplam 30 personel alımı yapacağını açıkladı. 

İlana göre banka 10 Sözleşmeli Ekonomist, 10 Avukat ve 10 Mühendis alımı yapacak. 

Söz konusu kamu personeli alım ilanları için belirlenen özel koşullar ve başvuru sürecine dair detaylar, şu şekilde.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Ekonomist Alım İlanı Detayları;

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezi bünyesinde görevlendirilecek olan Sözleşmeli Ekonomist kadrolarına şu özelliklere sahip adaylar başvuru yapabilecek.

Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarından iktisat veya finans alanlarında doktora derecesine sahip olmak ya da doktora derecesini 2019 yılı sonu itibarıyla alabilecek olmak. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 90 İngilizce puanı almış olmak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası sözleşmeli ekonomist işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında bir defadan fazla elenmemiş olmak. Etkili sunum yapma ve yazma becerilerine sahip olmak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak.

Avukat Alım İlanı Detayları

TCMB Avukat alım ilanı için belirlenen başvuru koşulları;

Avukatlık stajını tamamlamış olmak.  01.01.1987 veya daha sonra doğmuş olmak.  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak.  Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanına sahip olmak, KPSS’den en az 80 almış olmak, 

Mühendis Alım İlanı Detayları

Mühendis alım ilanına başvuru yapacak adaylardan haiz olunması istenilen özellikler

01.01.1987 veya daha sonra doğmuş olmak.  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak. makine mühendisliği veya elektrik-elektronik mühendisliği programlarında lisans eğitimini tamamlamış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanına sahip olmak, KPSS’den en az 80 almış olmak. 

BAŞVURU AÇIKLAMASI

Merkez Bankası başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı. 

”Başvurular 18.01.2019 tarihinden 28.01.2019 tarihi saat 23.59’a kadar Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgelerin yüklenmesi suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.”

Mühendis alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Avukat alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Ekonomis alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Kamu personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir