Personel Alımı

MSB 165 Memur, Hizmetli, Hademe Alımı Başvuruları Sona Eriyor (En Az 50 KPSS)

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı başında yayımladığı bir duyuru ile çeşitli pozisyonlarda memur alımı yapacağını ilan etmişti. Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 15 Şubat tarihi itibariyle sona erecek. 

Milli Savunma Bakanlığı Personel  Temin Daire Başkanlığı üzerinden elektronik olarak e Devlet şifresi ile yapılabilecek olan başvurulara dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte MSB 165 personel alım ilanında yer alan kadrolar, alım yapılacak pozisyonlar için belirlenen koşullar, başvuru işlemleri ve ilan metninde yer alan bilinmesi gereken ayrıntılar. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Öncelikle MSB personel alım ilanları memur statüsünde olacak. İlana KPSS’ye girmiş her aday başvuruda bulunabilecek. Ancak belirli sayıda aday mülakat için çağrılacak. 

Bu kapsamda bakanlığın personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için kontenjan bilgileri şu şekilde;

İlana başvuruda bulunacak adayların başvuru yapabilecekleri memur kadroları arasında ”Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur. Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen.” pozisyonları yer alıyor. 

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Savunma Bakanlığı DPB üzerinden duyurduğu personel alım ilanında ilana başvuruda bulunacak tüm adayların sağlamaları gereken koşulları Genel Başvuru Koşulları kısmında açıkladı. Bunun yanında bakanlık ilan metninde ayrıca her kadro için mesleki gerekliliklerin karşılanması adına bazı özel koşullar da talep ediyor. 

İşte Bakanlık tarafından ilan edilen o koşullar; 

İlana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken ilk iki koşul arasında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, şartları yer alıyor. Buna ek olarak adayların Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmaması gerekiyor. Erkek adaylardan ilana başvuruda bulunacak adayların askerlikle iliişşğinin bulunmaması da istenilen koşullar arasında.

Diğer şartlar ise şu şekilde;

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından “Memur Adayı Olur” kararlı sağlam raporu almış olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

MSB personel alım ilanına başvurular 15 Şubat saat 23.59’a kadar yapılabilecek. Başvurular elektronik olarak gerçekleştirilecek. Adaylar e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapacaklar ve başvurularını yapacaklar. 

MSB Sivil Memur Alım İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamu kurumlarının ve askeri kurumların memur ve sürekli işçi alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir