Personel Alımı

MSB 50 KPSS İle Sivil Memur KPSS Şartsız Askeri Personel Alıyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kendisine ait internet sayfası üzerinden yayımladığı iki farklı duyuru ile hem sivil memur hemde askeri personel alımı yapacağını ilan etti. Kurum tarafından yayımlanan sivil memur ve askeri personel alım ilanlarını sizlere genel başlıkları ile aktarıyoruz. 

MSB tarafından sivil memur ve askeri personel alım ilanı detayları şu şekilde,

MSB SİVİL MEMUR ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayımlanan sivil memur alım ilanında en az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından 165 memur alımı yapılacağı ilan edildi. Yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar şu şekilde, 

Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur. Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen.

KPSS Şartı; Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına 2018 KPSS’ye girmiş adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

MSB ASKERİ PERSONEL ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı askeri personel alımı ilanı belli oldu. Bakanlık yayımladığı bir ilan ile uzman çavuş ve uzman onbaşı alımı yapacağını açıkladı. Bakanlık tarafından yayımlanan askeri personel alımı başvuru koşulları şu şekilde,

Adayların Genel Şartların dışında sağlamaları gereken öğrenim ve yaş şartı detayları şu şekilde,

Uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak), Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak),Müracat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyla (01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla) yirmiyedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alımı ve askeri personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. Bakanlığın kendisine ait internet sitesi üzerinde yer alan Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı sayfası üzerinde yapılacak alımlara dair tüm detaylar için aşağıda yer alan bağlantırı kullanabilirsiniz. 

MSB Sivil Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

MSB  Askeri Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Askeri personel alımı ile ilgili tüm detaylar için bizleri takip edin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir