Personel Alımı

MSB ve Genelkurmay Başkanlığı Sivil Memur ve Askeri Personel Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan askeri personel alım ilanlarında Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı alım ilanı bulunuyor. Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile sivil memur alımı yapacağını ilan etti.

Bu ilanların yanında Genelkurmay Başkanlığı da yayımladığı bir ilan ile uzman personel alımı yapacağını duyurdu. Bu iki kamu kurumu tarafından yayımlanan personel alımlarını sizlere aktarıyoruz. 

MSB ASKERİ PERSONEL ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı hem kurumsal web sayfası üzerinden hemde Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş alımı yapcağını duyurdu. Bu ilanlara aşağıda yer alan koşulları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

Uzman onbaşı adayları için ilkokul, Uzman çavuş adayları için en az lise mezunu olmak. 01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için, uygun nitelik belgesi almış olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (28 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak. 

MSB SİVİL MEMUR ALIM İLANI

Milli Savuna Bakanlığı sivil memur alım ilanında 165 memur alımı yapılacak. Alımlara KPSS’ye giren her aday başvuruda bulunabilecek. İlanda yer alan kadrolara alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacak.

Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur. Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen kadrolarına olacak.

GENELKURMAY UZMAN PERSONEL ALIMI

Genelkurmay Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile Genel İdare Hizmetleri sınıfı 8’inci dereceden kadrolara atanmak üzere Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. 10 kamu personeli alımı yapılacak olan kuruma KPSS’den 70, YDS’den en az 80 almış adaylar başvuruda bulunabilecek. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurulara dair tüm ayrıntılara vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden ulaşabilirler.

MSB Sivil Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

MSB Askeri Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Genelkurmay Başkanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir