Personel Alımı

MSB VHKİ, Memur, Hizmetli ve Hademe Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile sivil memur alımı yapacağını ilan etti. Çok sayıda kadroda yapılacak olan memur alım ilanlarına ise KPSS’ye girmiş her aday başvuru yapabilecek. 

Peki MSB hangi kadrolarda memur alımı yapacak?

MSB personel alım ilanına kimler başvuru yapabilecek?

MSB Personel alım ilanı başvuru koşulları neler?

Tüm bu soruların yanıtını siz okuyucularımıza aşağıda detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

MSB SİVİL MEMUR ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında toplam 165 memur alımı yapılacağı ilan edildi. Alım yapılacak kadro bilgilerine göre bakanlık 8 farklı pozisyonda personel istihdamı gerçekleştirecek. 

Alımlar ise şu kadrolardan olacak. 

Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen, Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur.

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken tüm koşulları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. İşte Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen o koşullar. 

DMK’de Yer Alan Genel Şartlar (Tüm Adaylar İçin)

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak.

Ayrıca ilana başvuruda bulunacak adayların 2018 yılında gerçekleştirilen KPSS’ye girmiş olmaları gerekiyor.

İLANA BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI

Yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci başlamış olup adaylar başvurularını şuan yapabilecekler. İlana başvurular Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı aracılığıyla elektronik olarak yapılacak. Başvuru süreci Şubat ayının ortasına kadar devam edecek.

MSB Sivil Memur Alım İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir