Personel Alımı

OGM, RTÜK ve Dışişleri Bakanlığı 176 Memur Personel Alıyorlar

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden Orman Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) memur personel alım ilanları yayımladılar. 

KPSS Şartsız ve 70 KPSS Puan şartıyla yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadro detayları şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLAR

3 kamu kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar şu şekilde,

OGM Personel Alım İlanı

Orman Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan personel alım ilanı iki farklı pozisyonda gerçekleştirilecek. Toplam 66 personel istihdamının yapılacağı personel alımlarında 20 Orman Muhafaza Memuru ile 46 Orman Mühendisi alınacak. 

RTÜK Personel Alım İlanı

RTÜK tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanına göre kurum 60 personel alımı yapacak. Alımlar Üst Kurul Uzman Yardımcısı pozisyonlarına yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sınav usulü ile 50 Aday Meslek Memuru alımı yapacak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarında yer alan kadrolar için belirlenen bazı özel koşullar bulunuyor. Kamuilanlari.com olarak bu alım ilanlarını siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Özel Koşullar

Orman Muhafaza Memuru: Bu pozisyon için başvuruda bulunacak adayların, Yükseköğrenim kuramlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmaları isteniyor. 

Orman Mühendisi: kadrosu için ise adayların Orman Mühendisliği bölümünden mezun olma şartını sağlamaları gerekiyor. İki bölüm içinde KPSS şartı en az 70 puan.

Üst Kurul Uzman Yardımcısı pozisyonlarına yapılacağı açıklanan personel alımları için ise ilan metninde yer alan Hukuk, Maliye, İktisat, İşletme, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Psikolojş, Tarih, İletişim, İstatistikler ve bazı mühendis kadrolarından mezun olma şartı bulunuyor. 

Aday Meslek Memuru kadrosuna başvuru yapacak vatandaşlar Lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümler ile dersleri benzer olan bölümler başvuru yapabilecek. 

İLAN METİNLERİ

Söz konusu ilanlara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

RTÜK Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

OGM personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir