Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 İşçi Alım İlanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile sağlık işçisi alımlarını duyurdu. Bakanlık tarafından yayımlanan sağlık işçisi alım ilanında yer alan tüm ayrıntıları, kadro dağılımlarını ve ilana ilişkin tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLANDI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında toplam 6 bin 409 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda çok sayıda meslek grubunda alım yapılacağı duyuruldu. 

Alım yapılacak kadrolar arasında bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi (genel), güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı (hastane), şoför (yolcu taşıma), veri giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi  bulunuyor.

BAŞVURU KOŞULLARI

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanında yer alan başvuru koşulları;

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

* 18 yaşını tamamlamış olmak.

* 36 yaşından gün almamış olmak.

* Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

* Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

* Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

* İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

* Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;
a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Söz konusu alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 31 Aralık tarihinden başlayıp 4 Ocak tarihine kadar yapacaklar. Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. 

Kadro detayları için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir