Personel Alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Resmi Gazete üzerinden yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını duyurdu. 

İlana göre alımlar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı merkez teşkilatı birimlerinde münhal bulunan pozisyonlaa gerçekleştirilecek. İşte ilan metninde yer alan başvuru koşulları. 

KADRO BİLGİLERİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personeli alım ilanında, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı kadrolarına personel alımı yapılacağını duyurdu. Toplam 25 personel alımının yapılacağının ilan edildiği alım ilanında alım yapılacak braşları da açıkladı.

Buna göre bakanlık, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Makine Mühendisliği,  Hukuk, İktisat ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun adaylardan Uzman Yardımcısı alımı yapacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Sanayi Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanına aşağıda aktarılan başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvuruda bulunabilecek. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, Üniversitelerin en az 4 (dört) yıllık eğitim veren ve yukarıdaki tabloda fakülte veya bölümleri belirtilen ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, İlgili KPSS puan türünden en az 70 almış olmak, 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1984 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olanlar)

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu alım ilanı için açıklanan başvuruların başladığı ve 9 Ocak tarihine kadar devam edeceği bildirildi. Başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin Sanayi Bakanlığı tarafından yayımlanan basın açıklaması şu şekilde,

”Bakanlık internet sitesinde (www.sanayi.gov.tr) yayımlanan “Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların, fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini) elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yayımladığı Uzman Yardımcısı alım ilanı metninde şahsen ve posta yoluyla yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceğini duyurdu. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir