Personel Alımı

Sayıştay 45 Denetim Yardımcısı Alımı İçin İlan Yayımladı

Sayıştay Başkanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Sınav usulü esasına göre yapılacak olan personel alım ilanlarına ilan metninde yer alan başvuru koşullarını sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek. 

Denetçi Yardımcılığı kadrosuna gerçekleştirilecek olan personel alım ilanı kapsamında 45 personel istihdamı gerçekleştirilecek. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. 

SAYIŞTAY PERSONEL ALIM İLANI

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları, kurum tarafından yayımlanan ilan metninde yer alıyor İlana başvuruda bulunacak adaylar için Kamuilanları olarak sizlere bu koşulları paylaşıyoruz. 

Genel Başvuru Koşulları

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımaları, 35 yaşından küçük olmaları, 1 Ocak 1984 ve sonrasında doğmuş olmaları ve Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak, şartını sağlamaları gerekiyor. İlana başvuruda bulunacak adayların ayrıca eğitim şartını sağlamaları isteniyor.

Kurum ilana üniversitelerin ) Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olan adayların başvuru yapabileceklerini bildirdi. 

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Yazılı sınav esasına göre gerçekleştirilecek olan Sayıştay 45 denetçi yardımcısı alım ilanına başvurular 8 Ocak tarihinde başlayacak 15 Ocak tarihine kadar devam edecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden) yapacaklar. 

İlan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir