Personel Alımı

Sayıştay Denetçi Yardımcısı Alımı Sınav Başvuruları Başladı

Sayıştay Başkanlığı geçtiğimiz haftalarda yayımladığı bir duyuru ile Denetçi Yardımcısı alımı için sınav düzenleyeceğini duyurmuştu. Toplam 45 personel alımı yapacak olan kurum tarafından düzenlenecek olan sınava başvurular 8 Ocak tarihi tarihiyle başladı.

Peki söz konusu Denetçi Yardımcısı alımı sınavına kimler başvuru yapabilecek?  İlana başvuruda bulunacak adaylar için Kamuilanları olarak sizlere bu koşulları paylaşıyoruz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kurum tarafından gerçekleştirilecek olan personel alım sınavına katılım gösterecek adaylar, Sayıştay Başkanlığı tarafından belirlenen Eğitim, KPSS, YDS ile birlikte DMK’da yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımaları, 35 yaşından küçük olmaları, 1 Ocak 1984 ve sonrasında doğmuş olmaları ve Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak, şartını sağlamaları gerekiyor. İlana başvuruda bulunacak adayların ayrıca eğitim şartını sağlamaları isteniyor.

Öğrenim Şartı; Denetçi Yardımcılığı alım ilanına üniversitelerin Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olan adayların başvuru yapabilecekleri açıklandı.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvuru süreci 8 Ocak tarihi itibariyle başladı. İlana başvurular bir hafta sureyle yapılabilecek. Sayıştay Başkanlığı Denetçi Yardımcısı alım ilanı için son başvuru tarihini 15 Ocak olarak duyurdu.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden) yapacaklar.

İlan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir