Personel Alımı

Sivas Belediyesi 30 Zabıta Memuru ve 30 İtfaiye Eri Alıyor

Sivas Belediyesi kadrosunda açık bulunan iki pozisyona personel alımı yapacağını ilan etti. 

Belediye tarafından yayımlanan memur alım ilanında KPSS şartının dışında yer alan eğitim ve diğer özel koşulları sizlere aktarıyoruz. Ayrıca haberimizin altında ilana başvuruların nasıl olacağını da ulaşabilirsiniz. 

60 ZABITA MEMURU VE İTFAİYE ERİ ALIMI YAPILACAK

Sivas Belediyesi tarafından yayımlanan Zabıta Memuru alım ilanlanına dair kadro detaylarında 15 lise ve dengi mezunu, 15 de önlisans mezunu Zabıta alımı olacağı açıklandı. İtfaiye Eri alımı için yayımlanan ilanda ise 15 lise dengi 15 de ilgili bölümlerden mezun adaylar arasından alım olacağı bildirildi.

Buna göre 15 İtfaiye Eri alım ilanına şu bölümlerden mezun adaylar başvuru yapabilecek. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İnşaat Teknikerliği, Elektrik Teknikerliği, Otomotiv Teknikerliği, Makine Teknikerliği, İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans programlarının birinden mezun olmak.

BAŞVURU KOŞULLARI

İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken en önemli konuların başında ilana başvuru koşulları geliyor. İlana başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan tüm şartları sağlamaları gerekiyor. 

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Kamuilanlari.com olarak aktardığımız genel şartlardan birisi de, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak, koşulu. 

Özel Koşullar

İlana başvuruda bulunacak adayların ilan edilen kadrolara göre belirlenen özel koşullara da haiz olmaları gerekiyor. 

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için talep edilen boy ve kilo şartlarının sağlanması gerekiyor. Zabıta Memuru kadrolarına atanacaklar için 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. İtfaiye Eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvurular 7 Ocak ile 11 Ocak tarihleri arasında yapılacak. İlana başvurular ilanın yayımladığı belediyeye şahsen ve başvuru evraklarının teslimi suretiyle yapılacak. 

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir