Personel Alımı

Spor Bakanlığı 3 Bin 243 KPSS’siz Sürekli İşçi Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Gençlik ve Spor Bakanlığı hem Devlet Personel Başkanlığı hemde Türkiye İş Kurumu üzerinden 3 bin 243 personel alım ilanını adaylara duyurdu. Bakanlık tarafından yayımlanan ilana başvuruda bulunacak adaylar için son ilana ilişkin tüm ayrıntıları ve tüm bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. 

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan personel alımları normal, engelli ve eski hükümlü statülerinde yapılacak. Kadro dağılımları ise şu şekilde; 278 Engelli Personel, 146 Eski Hükümlü Personel ve 2819 Normal Personel. Bu statülerde yapılacak olan personel alımlarında ise çok sayıda işçi ve memur pozisyonu bulunuyor.

Kamu işçisi pozisyonları için KPSS şiartı aranmazken memur pozisyonlarına başvuru için en az 60 KPSS puanına sahip olmak gerekiyor. İlan metnine göre alım yapılacak pozisyonlar şunlar;

Kadro Dağılımı

Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ile Muhasebeci.

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurumlaır tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bu koşullardan ilk tüm adayların sağlaması gereken ve DMK’de yer alan genel koşullar. 

Genel Koşulların dışında adayların ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilan edilen tüm özel koşullara da haiz olması gerekiyor. Bu özel koşullarda alım yapılacak kadronun detaylarına göre belirleniyor. 

Kamu İlanları olarak bu genel ve özel koşulları aşağıda aktarıyoruz. 

Genel Koşullar

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

Genel koşulların arasında adayların ayrıca yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının da olumlu olması isteniyor.

Özel Koşullar

Gençlik Lideri ve Muhasebeci kadroları için lisans düzeyindeki 2018 KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri ve Gençlik Lideri kadroları için ön lisans düzeyindeki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir. Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir. 

BAŞVURULARA İLİŞKİN TÜM AYRINTILAR

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını gece 23.59’a kadar yapabilecekler. Başvurular Türkiye İş Kurumu’nun web sayfası üzerinden online olarak yapılacak. 

Adaylar öncelikle kendi bilgilerini İŞKUR’un sistemine yükleyerek üyelik oluşturacaklar. Üyelik oluşturan adaylar daha sonra Bana Uygun İlanlar kısmından ilanı kadroları ve kontenjanları inceleyerek kendine uygun pozisyona elektronik başvuruda bulunacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel Alım İlanlarından Haberdar Olmak için bizleri takip edin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir