Personel Alımı

Şubat 2019 DPB’de Yer Alan Kadrolu Memur Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları kadrolu memur alımı yapıyorlar. DPB üzerinden yayımlanan kadrolu memur alım ilanlarında çeşitli alanlarda farklı kamu kurumlarına alımlar yapılıyor. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılan bu alımlara istisna olarak ayrıca TÜBİTAK KPSS şartsız kadrolu memur alımı yapacağını ilan etti. 

TÜBİTAK ve diğer kamu kurumları tarafından DPB’de yayımlanan kadrolu memur alım ilanlarını siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

DPB KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlanmış 3 farklı kadrolu memur alım ilanı bulunuyor. Ancak bu ilanların dışında EGM’nin kadrolu hizmetli alım ilanı da yer alıyor. Buna göre kadrolu kamu personeli alımı yapacak olan kurumların listesi şu şekilde;

Kadrolu memur alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları ve alım yapacakları kadroların listesi;

Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri, Genelkurmay Başkanlığı silahlı kuvvetler uzman yardımcısı, TÜBİTAK Araştırma Personeli, Uzman ve Uzman Yardımcısı.

BAŞVURU KOŞULLARI 

Kadrolu memur alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan tüm şartları sağlamaları gerekiyor. Adayların bu şartların yanında ayrıca alımlar için belirleyici olan özel koşullara da haiz olmaları isteniyor. 

Tüm bu genel ve özel koşulları sağlayan adayların başvuruları ise kabul ediliyor.

Bu kapsamda adaylardan talep edilen koşullar şunlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması isteniyor.

Sağlık Şartı; adayların 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.” şartına haiz olmaları gerekiyor. Son olarak ise adayların Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmaması gerekiyor. Özel şartlar arasında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı, YDS puan şartı, yaş şartı, askerlik, deneyim belge ve sertifika gibi koşullar bulunuyor.

İLAN METİNLERİ

İlanlara dair tüm ayrıntıları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden öğrenebilirsiniz.

Genelkurmay Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Alım İlanı Yayımladı

Kadrolu Memur alım İlanlarından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir