Personel Alımı

Tarım Kredi Kooperatifi 45 Kamu Personeli Alıyor

Tarım Kredi Kooperatifleri yayımladığı bir ilan ile kamu personeli alımı yapıyor. Kurumun kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında yer alan bilgilere iki farklı pozisyonda başvuru yapılabilecek personel alım ilanına 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek.

Peki ilanlara kimler, hangi kadrolar için başvuru yapabilecek? Tarım Kredi Kooperatifleri için yayımlanan ilana dair tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. 

İKİ KADRODA ALIM YAPILIYOR

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında, iki pozisyon için personel alımı olacağı duyuruldu. Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri personel alım ilanlarında yer alan detaylar şöyle, Kooperatif Görevlisi alımına önlisans mezunu, Ziraat Mühendisi alımına ise lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Öncelikle Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yayımlanan iki pozisyın için başvuruda bulunacak olan her adayın sağlaması gereken genel başvuru koşullarının yanında adayların ayrıca her iki kadro için ayrı ayrı belirlenen özel koşullara da haiz olmaları gerekiyor. 

İlana başvuru yapacak tüm adaylardan talep edilen genel başvuru koşulları arasında, ”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, 14.01.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler. Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir), Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.” bulunuyor. 

Özel şartlar ise KPSS, Eğitim ve Deneyim konularından oluşuyor. Bu kaspamda kurum kadrolara göre adaylardan aşağıda yer alan koşulları talep ediyor. 

Her iki kadro için belirlenen KPSS puan şartı en az 60 puan. KPSS ile ilglili özel durumda ise şu koşul var, adaylardan Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

BAŞVURULAR 26 ARALIK’TA SONA ERECEK

Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi alımı için başvuruların devam ettiği alım ilanına adaylar 26 Aralık tarihine kadar başvuru yapabilecekler. 

İlana ulaşmak için TIKLAYINIZ

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir