Personel Alımı

TCDD 60 KPSS Şartıyla 353 Personel Alımı Başvuruları Başladı

TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü personel alım ilanı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlandı. Daha önce yayımlanan ilan metninde yer almayan KPSS şartının en az 60 puan olarak duyurulduğu yeni ilanda yer alan diğer başvuru koşulları, kadro detayları ve başvuruların nasıl yapılacağı bilgisini siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

TCDD 353 PERSONEL ALIMI YAPIYOR

TCDD tarafından İŞKUR’da yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacak pozisyonlarda açıklandı. İlana göre kurum aşağıda yer alan kadrolarda personel alımı yapacak. 

Tren Teşkil İşçisi, Tren Makinisti, Makine Montaj İşçisi, Tesviyeci, Nezaretçi Ve Ustabaşı (Makine Ve Metal Mamuller İmalatı), Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Alıştırıcı-Montör (İçten Ateşlemeli Motorlar) (Deniz Ve Uçak Motorları Hariç), 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlana başvuru da bulunacak adaylardan talep edilen genel başvuru koşullarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Ancak ilana başvuruda bulunacak adaylardan istenilen özel koşullar her kadro için ayrı ayrı belirlendiğinden adayların bu koşulları ilan metinlerinde iyi incelemesi gerekiyor. İşte genel koşullar,

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak, adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Asgari KPSS puan (en az 60 puan) şartını sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILCAK?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan 353 TCDD personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar, başvurularını kurum tarafından belirlenen başvuru adresine istenilen evraklar ile birlikte şahsen yapacaklar. 

Başvuru Evrakları: Başvuru Formu, Öğrenim belgesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi, TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.), Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir), KPSS Sonuç Belgesi (28.11.2018 açıklama tarihli), İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı), Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu.

İlana dair detaylar için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir