Personel Alımı

TEDAŞ KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre Personel Alım İlanı Yayımladı

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü, Resmi Gazete’de yer alan bir ilan ile personel alımı yapacağını ilan etti. Müfettiş Yardımcısı kadrolarına yapılacak personel alım ilanı için belirlenen başvuru koşulları ve ilana başvuruların nasıl yapılacağına dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

TEDAŞ MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALIM İLANI

TEDAŞ tarafından yayımlanan personel alım ilanında; alımların Müfettiş Yardımcısı kadrosuna yapılacağı ve bu kadro için 10 personel istihdam edileceği açıklandı. 

TEDAŞ tarafından alım yapılacak kadroya ilişkin açıklamada, ”Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfından, 8. dereceli 10 (on) adet Müfettiş Yardımcısı kadrosuna açıktan atama yapmak amacıyla, TEDAŞ Teftiş Kurulu Yönetmeliği hükümlerine göre Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı yapılacaktır.” ifadeleri kullandı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlan edilen kadro için belirlenen ve ilan metninde adaylara duyurulan başvuru koşulları şu şekilde;

İlana başvuruda bulunacak adayların öncelikle KPSS şartını sağlamaları gerekiyor. Bu kapsamda adayların ÖSYM tarafından 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) P-48 puan türünden 75 (yetmiş beş) ve daha yüksek puan almış olmaları isteniyor.

Bu şartın dışında adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yazılı olan genel şartları taşımaları, 1/01/2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamaları, Görevini devamlı olarak yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamaları ve TEDAŞ dışında herhangi bir kuruma karşı hizmet taahhüdünde bulunmamaları şartına haiz olmaları talep ediliyor.

İlan için belirlenen öğrenim şartı ; En az dört yıllık eğitim veren yükseköğrenim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarından mezun olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TEDAŞ tarafından açıklanan başvuru koşullarına haiz olan adaylar başvurularını 15 Şubat ve 15 Mart tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular, TEDAŞ Genel Müdürlüğünün internet sitesinde (www.tedas.gov.tr) yayımlanan başvuru formu doldurularak gerekli diğer belgelerle birlikte kuruma şahsen veya posta yolu ile yapılacak. 

İlana dair diğer detaylar ve başvuru evraklarını görüntülemek için aşağıda yer alan bağlantıdan ilan metnini görüntüleyebilirsiniz.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir