Personel Alımı

TİKA Kamu Personeli Alım İlanı İçin Başvuru Süreci Başlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından gerçekleştirilecek olan personel alım ilanı için başvuru süreci 21 Ocak tarihinde başlayacak. 31 Ocak tarihinde sona erecek kamu personeli alım ilanında yer alan açık kadrolar, başvuru koşulları ve başvuru sürecine dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

TİKA PERSONEL ALIM İLANI

Devlet Personeli Başkanlığı (DPB) üzerinden yayımlanan personel alım ilanında TİKA çeşitli branşlarda Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Alımlara dair kadro detaylarına göre toplam 9 personel alımı gerçekleştirecek olan kurum şu branşlardan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Hukuk, Sosyoloji, Antropoloji, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İşletme Mezunu, İktisat Mezunu.

BAŞVURU KOŞULLARI

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Uzman Yardımcısı kadrosu için belirlenen başvuru koşulları şunlar;

14.07.1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, 01/01/2019 tarihi itibari ile 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. 

Eğitim Şartı; En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçinde ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

KPSS Şartı;  Son başvuru tarihi itibari ile ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) ilgili KPSS puan türlerinden en az 75 almış olmak. 

YDS Şartı; 2017-2018 yılına ait Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından (YDS) İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca veya Rusça dillerinden birinden en az (B) düzeyinde puan almış olmak.

İlan Deteyları

TİKA personel alımı için yayımlanan ilan metni için aşağıda yer alan bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir