Personel Alımı

TSE En Az Lise Mezunu ve 60 KPSS Şartıyla Personel Alım İlanı Yayımladı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kamu personeli alım ilanı yayımladı. Kurumun Merkez ve Taşra Teşkilatında görevlendirmek üzere idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilmek üzere sözleşemeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

İlan metinde yer alan açık kadrolar ve başvuru sürecine dair detaylar şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLAR

İlan metnine göre kurum Adana, Ankara, Konya, Manisa ve Kocaeli’nde görevlendirmek üzere Bahçıvan alımı yapacak. İlana Tarım/Ziraat Meslek Lisesi mezunu adaylar başvuru yapabilecek. TSE Bahçıvan alım ilanına KPSS’den en az 60 puan almış adayların başvuru yapabileceği bildirildi.

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan ilan için belirtilen başvuru koşulları şu şekilde; 

Türk vatandaşı olmak, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1984 ve sonraki tarihlerde doğmuş olmak), Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenm veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özrü bulunmamak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

KPSS Şartı;

İlana başvuruda bulunacak adaylar için belirlenen KPSS şartında şu madde yer aldı. 07 Ekim 2018 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (2018-KPSS/Ortaöğretim) en az 60 KPSSP94 puanı almış olmak,

Adaylara Uyarı

Başvurular il bazında yapılacak olup adaylar, tabloda yer alan kadrolardan sadece biri için başvuruda bulunabilecektir. Aynı aday tarafından birden fazla kadro için başvuru yapılması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuru süreci 22 Ocak tarihinde başlayacak ve 31 Ocak tarihine kadar devam edecek. İlana başvurular kurumun resmi internet sitesi (http://www.tse.org.tr) duyurular sayfasında yer alan elektronik ortamda başvuru formu ile özgeçmişlerini oluşturarak, fotoğraf ve mezuniyet belgeleri ile elektronik ortama aktararak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

İlana dair diğer detaylar ve başvuru metni için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir