Personel Alımı

TÜBİTAK Personel Alımı İçin DPB’de İlan Yayımladı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden 3 farklı personel alım ilanı yayımladı.

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar, adaylarda aranan genel başvuru şartları ve ilana başvuru sürecine dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanında Uzman Personel, Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı ve Bilimsel Programlar Uzmanı kadrolarına alım yapılacağı duyuruldu. Söz konusu bu kadrolar için belirlenen başvuru koşulları ise şu şekilde.

BAŞVURU KOŞULLARI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların kurum tarafından belirlenen ve aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. Öğrenim Başarı şartını sağlamak, Microsoft Office uygulamalarına hâkim olmak ve YDS şartını sağlamak. 

Adayların ayrıca ilanda yer alan her bir kadro için ayrı ayrı belirlenen koşullara haiz olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanı için belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adaylar, başvurularını “www.bilgem.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olduktan sonra özgeçmiş oluşturarak yapmaları gerekiyor. İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecek. Ayrıca TÜBİTAK yayımladığı ilanında ilana başvuru sürecinin başladığını bildirerek başvuru sürecinin 11 Şubat tarihine kadar devam edeceğini açıkladı. 

TÜBİTAK İlanı 1 için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK İlanı 2 için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK İlanı 3 için TIKLAYINIZ

DPB İlanlarından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir