Personel Alımı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Uzman Yardımcısı Alım İlanı Yayımladı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Uzman Yardımcılığı pozisyonuna yapılacak olan personel alımlarının iki grupta gerçekleştirileceği ve alımlarda 13 personel istihdamı sağlanacağı açıklandı.

Kurum tarafından yayımlanan Uzman Yardımcısı alım ilanı detayları şu şekilde,

KADRO BİLGİLERİ

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan ilk grup alımları Hukuk alanında olacak. İkinci grup Uzman Yardımcısı alımları ise Siyasal bilgiler alanında yapılacak. KPSS puan sıralamasına göre yapılacak alımlara alım yapılacak personel sayısının 20 katı aday mülakata çağrılacak. 

İlana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen genel başvuru koşulları ise şu şekilde

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Uzman Yardımcısı alım ilanı başvuru koşulları;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, yukarıda belirtilen öğrenim dallarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak, 2017 veya 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavlarından, yukarıdaki tabloda belirtilen puan türleri itibariyle 70 ve üzeri puan almış olmak, 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış (01.01.1984 ve daha sonra doğumlu) olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan ilana göre alımlar için açıklanan başvuru tarihleri 14 Ocak ile 1 Şubat arası. Adaylar bu tarihler arasında başvurularını www.aybu.edu.tr/hukuk internet adresinde bulunan elektronik başvuru formu doldurulmak suretiyle gerçekleştirecekler. 

Adaylar daha sonra bu başvuru formu ile birlikte KPSS sonuç belgesi ve 4 adet vesikalık fotoğraf ile beraber kurumun Ankara’da bulunan ilgili birimine şahsen veya posta yoluya teslim edecekler. 

Ayrıca ilana başvuru için 60 TL yazılı sınav ücreti bulunuyor. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir