Personel Alımı

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayımladı

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı merkez teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfında görevlendirmek üzere personel alım ilanı yayımladı. Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinde yayımlanan personel alım ilanının detaylarını sizlere aktarıyoruz.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre alımlar tek bir kadrodan yapılacak. Bakanlık sözlü sınav esasına göre Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı kadrosuna 10 personel istihdam edecek. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda bu kadro için Bilgisayar Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Makina Mühendisi, Hukuk ve Elektrik Elektronik Mühendisliği alanlarından Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, ilan metninde yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. Eğitim, KPSS ve alım yapılacak pozisyonun gerekliliklerine göre belirlenen bu koşullar şöyle,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, ÖSYM Başkanlığı tarafından 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan puan türleri itibarıyla en az 80 almış olmak, – Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.), – Son başvuru tarihi itibariyle yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden/bölümlerden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ulaştırma ve ALtyapı Bakanlığı personel alımı başvuruları 7 Ocak tarihinde başlayacak ve 28 Ocak tarihinde sona erecek. Başvurular ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte  baknalığı şahsen veya posta yoluyla yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir