Personel Alımı

Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Personeli Alım İlanları Yayımlandı

Belediye başkanlıkları yayımladıkları ilanlar ile personel alımları yapmaya devam ediyorlar. Kadrolarında personel ihtiyacı bulunan birimlere işçi yada memur statüsünde personel alımları yapan belediyelerin ilanları kısa süreler içinde yenileniyor. 

Bu kapsamda yeni hafta başında ilgili birimlerinde personel alımı yapacağını duyuran belediyeler ve alım yapacakları kadrolara ilişkin ayrıntıları siz okuyucularımız için derledik. 

Hangi şehirde belediye personeli alımları yapılacak?

İlanlara kimler başvuru yapabilecek?

Başvurularu süreçlerinde nasıl bir yol izlenecek?

Tüm bu sorulaırn detayları haberimizde.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

İŞKUR üzerinden belediye memuru alım ilanı yayımlayan 19 farklı şehir bulunuyor. Ayrıca bu 19 şehirde bulunan 26’dan fazla ilçede de belediye personeli alımları olacağı duyuruldu. İşte alım olacağı duyurulan o şehirler. 

Ankara, Aydın, Çanakkale, Burdur, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kırıkkale, Kırklareli, Mardin, Mersin, Muğla, Sivas, Tekirdağ ve Tokat.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediye personeli alım ilanlarında yer alan açık kadrolar arasında çok sayıda pozisyon bulunuyor. Bu pozisyonları genel başlıkları ile sizlerle buluşturuyoruz.

Alım yapılacak kadrolar arasında ofis içi personelleri, evrak personelleri, sahada çalışacak personeller, çeşitli kadrolarda işçi, memur, mühendis, tekniker, teknisyen, sağlık personelleri, sosyal hizmet personelleri alımları yapılıyor. 

KİMLER BELEDİYE PERSONELİ OLABİLİR?

Söz konusu belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilanı yayımlayan belediyenin belirlediği tüm şartlara haiz olması gerekiyor. Bu başvuru koşulları belediyeden belediyeye farklılık gösteriyor. İşte o koşullara dair genel bilgiler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

ADAYLAR BAŞVURU SÜREÇLERİNE DİKKAT ETMELİ

Adayların dikkatten kaçırdıkları en büyük nokta söz konusu alım ilanlarının başvuru süreçleri oluyor. İlanların başvuru süreçleri genellikle kısa süreli birkaç günlük. Bu yüzden adayların şlanları iyi incelemeleri ve başvuru süreçlerini iyi takip etmeleri önem kazanıyor.

Belediye personeli alım ilanlarına başvurular şahsen yapılıyor. İlan metinlerinde yer alan evrakların belediyeye teslim edilmesi suretiyle gerçekleştirilen başvurulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Belediye personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS Şartsız Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir