Ekonomi

Konut satın almak isteyenler dikkat! Halkbank icralık gayrimenkul ilanlarını yeniledi! İstanbul ve Ankara’da piyasa altı fiyatlardan daire satışları yapılacak! Taban fiyat 30 bin TL!

Döviz kurlarının ve altın piyasasının yükselen grafikleri sebebi ile geçtiğimiz yılın son çeyreği itibari ile zamlanmaya başlayan gayrimenkul fiyatları, bu sene içerisinde de arka arkaya zamlar alarak fahiş rakamlara ulaştı. Bu durum emlak sektöründe büyük bir durgunluğa sebep olurken yeni dönemde birikimleri karşılığında konut sahibi olmayı planlayan vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı.

Emlak sektöründe yaşanan durgunluğa bağlı olarak hem tüketiciler hem de ülke ekonomisi olumsuz etkilenirken devlet kanalından TOKİ 2022 sosyal konut projesi müjdesi geldi. Dar ve orta gelirli vatandaşları kapsayan yeni projeden belirli şartlar çerçevesinde yararlanılabiliyorken ilgili şartları sağlamayan vatandaşlar bütçeleri doğrultusunda ev sahibi olabilmenin yollarını araştırmaya başladı.

Vatandaşların uygun fiyatlı konut arayışlarına karşı sessizliğini bozan kamu bankası Halkbank, icralık gayrimenkul satışı için oluşturmuş olduğu Halkbank Gayrimenkul platformu üzerinden yeni konut ihaleleri düzenlediğini duyurdu. İhaleler kapsamında İstanbul ve Ankara’da tam hisseli konut satışlarının gerçekleştirileceğini belirten kamu bankası, ayrıntıları tüketiciler ile paylaştı.

HALKBANK ANKARA SATILIK KONUT İLANI!

Kendi ihale platformu olan Halkbank Gayrimenkul üzerinden yeni bir ihale düzenleyen kamu bankası, ilgili ihalesi kapsamında İstanbul ilinin Bahçelievler ilçesinde bulunan icralık bir daireyi satışa sunduğunu duyurdu. Dairenin toplam kullanım alanını 70 metrekare olarak ölçen banka, ihale başlangıç bedelini 1 milyon 860 bin TL olarak belirledi.

Kamu bankası tarafından satışa sunulmuş olan 70 metrekarelik kullanım alanlı daire için fiyat teklifi vermek isteyenlerin 55 bin 800 TL’lik teminat bedelini yatırmaları gerektiği belirtildi. Söz konusu yatırım işlemlerinin ise bankanın Güneşli şubesi üzerinden şahsen yapılması gerektiği ifade edildi.

HALKBANK İSTANBUL SATILIK KONUT İLANI!

Halkbank Gayrimenkul platformu üzerinden bir ihale daha düzenleyen kamu bankası, bu ihalesinde Ankara ilinin Çankaya ilçesinde bulunan 80 metrekare kullanım alanlı bir apartman dairesini satışa sunduğunu belirtti. İhale başlangıç bedelini 1 milyon TL olarak belirleyen banka, fiyat teklifi verebilmek için Çukurambar şubesine 30 bin TL’lik teminatın yatırılması gerektiğini ifade etti.

İlgili Makaleler