Ekonomi

Okuduğunuza inanın! Kamu bankası, Ankara’da 3+1 daireyi 140 bin TL’den satışa sundu! Teminat bedeli ise yalnızca 7 bin TL! Bu fırsat bir daha gelmez!

Döviz kurlarından ve altın fiyatlarından etkilenerek yüksek seviyelere ulaşan hammadde fiyatları, yeni dönemde satışa sunulan sıfır ve ikinci el gayrimenkullerin fiyatlarına ciddi oranlarda zam yapılmasına sebep oldu. Ek olarak bazı kötü niyetli gayrimenkul sahiplerinin de piyasada yaşanan olumsuz gelişmeleri kendi lehlerine çevirme girişimleri ile daha da yüksek seviyelere ulaşan gayrimenkul fiyatları, yeni dönemde uygun fiyatlar karşılığında konut sahibi olunmasını nerede ise imkansız hale getirdi.

Emlak piyasasında açıklanan yüksek fiyatlar karşısında tüketicilerin zor duruma düştüklerini fark eden Vakıfbank, bu konuda sessizliğini bozdu. Intengo platformu üzerinden yeni bir ihale düzenlediğini duyuran kamu bankası, Ankara’da uygun fiyatlı gayrimenkul satışının gerçekleştirileceğini belirtti.

VAKIFBANK’TAN ŞAKA TADINDA SATILIK DAİRE İLANI!

Kamu bankalarından Vakıfbank anlaşmada olduğu yasal ihale platformu Intengo üzerinden yeni bir ihale düzenlediğini bildirdi. Yeni ihalesi kapsamında Ankara ilinin Beypazarı ilçesinde bulunan 127 metrekare kullanım alanlı bir apartman dairesini satışa çıkardığını belirten kamu bankası, ihaleye ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Vakıfbank tarafından düzenlenmiş olan Intengo ihalesine katılım sağlamak isteyen tüketicilerin, 7 bin TL tutarında teminat bedelini yatırmaları gerektiği bildirildi. Kamu bankası ilgili ihalenin başlangıç bedelini ise 140 bin TL olarak açıkladı.

VAKIFBANK’IN DAİRE İHALESİNE NASIL FİYAT TEKLİFİ VERİLİR?

Vakıfbank’ın Intengo platformu üzerinden satışa çıkarmış olduğu 127 metrekare kullanım alanlı apartman dairesi, bütçeleri dahilinde kendi dairelerine sahip olmak isteyen tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Söz konusu ihale ile ilgilenen tüketiciler, nasıl fiyat teklifi sunabileceklerini araştırmaya başladı. Bu noktada devreye giren kamu bankası Vakıfbank, ilgili başvuru ayrıntılarını paylaştı.

Vakıfbank Intengo platformu üzerinden düzenlemiş olduğu daire ihalesine katılmak isteyen tüketicilerin, öncelikle daire için belirlemiş olduğu 7 bin TL’lik teminat bedelini yatırmaları gerektiğini belirtti. Yatırım işlemlerinin bankanın Beypazarı şubesinden şahsen yapılması gerektiğini ifade eden kamu bankası, banka görevlisinin başvuru sahibi ile online kanallar aracılığı ile Intengo şifresi paylaşımı gerçekleştireceğini bildirdi. Bu bildirimin ardından sisteme girilerek ilgili daire için online olarak fiyat teklifinin sunulabileceği açıklandı.

İlgili Makaleler