Personel Alımı

Samsun Üniversitesi öğretim üyesi alacağını duyurdu! İşte detaylar…

Samsun Üniversitesi yeri öğretim üyesi alımı yapacağını duyurdu. Son başvuru tarihi ne zaman? Kimler başvurabilecek? İşte detaylar…

Samsun Üniversitesi rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4x ‘inci maddesi 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunu dayalı olarak çıkartılan ilgi ve yönetmelik ile Samsun Üniversitesi Akademik yüksek yönergesi hükümleri gereğince öğretim üyesi alınacağını duyurdu.

Başvurular nereden yapılacak?

Başvuru Formu http wwwvainsuncdu.tr internet adresinden yapılacak  olup konuyla alakalı daha detaylı bilgi edinmek için üniversite resmini Web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Asgari Koşulların Sağlandığına İlişkin Beyanname ve Çalışmalar Formu (İnip www samsun edu.tr internet adresinden yapılacak.)

KVKK kapsamında “Aday Aydınlatma Metni öğretim Üyesi Formu” (http www günsün edu tr internet adresinden yapılacak.)

Başvuru şartları?

Özgeçmiş.

Kimlik fotokopisi.

Adli Sicil Kaydı,

Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belgenin aslı veya onaylı kopyası.

Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi (Doktora ve doçent unvanı yurtdıştndan alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir)

Yabancı dil belgesi.

Yayın listesi.

2 (iki) adet fotoğraf.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) E-devlet üzerinden alacakları “HİTAP Hizmet Belgesini” müracaat edebilirler.

E-Devlet’ten alınan karekodlu tüm belgeler geçerlidir.

Doçentlik Belgesi

Adayların başvurularında; özgeçmiş, başlıca araştırma sonucunu açıkça belirtildiği yayın listesi ve doçentlik sonrası yaptığı bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgelerini barındıran adet fiziki dosya ile PDF formatında hazırlanmış olan 6 (altı) adet taşınabilir belleği Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Kriterler nedir?

  1. Adaylar başvurularını. ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde  bizzat veya posta yoluyla yapmalıdır
  2. Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama ölçüden Yönergesine göre başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen adayların başvuruları kabul olmayacaktır.
  3. Adaylar kadro ilanlarından sadece birine başvuru yapabilir. Birden çok kadro ilanına başvuru yaptığı tespit edilen adayların tüm başvurular geçersiz sayılacaktır.
  4. Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir
  5. Doçent unvanını olan adaylar Dr. öğretim Üyesi kadrolarına başvuramaz

 

 

 

İlgili Makaleler