Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı, mülakatsız 1500 memur alımı yapılacak!

Ticaret Bakanlığı, mülakatsız 1500 memur alımı yapacağını yayınlayarak kamuoyuna duyurdu. Bakanlık, bünyesine başvuru işlemleri “ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi” üzerinden online olarak gerçekleşecek. Detaylar işte sizlerle...

20 Aralık 2023 tarihi itibarıyla başlayan ve başvuru süreci 27 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek personel alımları ile ilgili gerekli şartlar Ticaret Bakanlığı, tarafından tek tek açıklandı. Ticaret Bakanlığı, bünyesine alımı yapılacak 1500 kadrolu memur ilanı ile ilgili bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz…

Personel alımları hangi kadrolarda yapılacak?

Ticaret Bakanlığı bünyesine alımı yapılacak 1500 memur kadrosu şu şekilde yer alıyor;

Merkez Teşkilatı (Ankara): 125

Ticaret İl Müdürlükleri (Taşra): 1000

Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri (Taşra): 350

Serbest Bölge Müdürlükleri (Taşra): 25 olmak üzere 1500 memur alımı yapılacak. Adaylar başvuru işlemleri sırasında, toplamda 30 tercih yapma hakkına sahiplerdir.

Memur alımları için başvurular, “20 Aralık 2023” tarihi itibarıyla başladı. Adaylar başvurularını “27 Aralık 2023” tarihine kadar yapabilecek.

Memur alımı için talep edilen şartlar neler?

Ticaret Bakanlığı bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adaylar için başvuru işlemlerinin “ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi” üzerinden online olarak gerçekleştirebileceği bilgisi verilirken, atama süreci ile ilgili bilgiler ise tek tek açıklandı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalardan elde edilen bilgilere göre, “Taşra Teşkilatına bağlı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri” kadrolarına yerleşecek adayların, “Ticaret Bakanlığı Yer Değiştirme Yönetmeliği” çerçevesinde zorunlu yer değiştirme sürecine tabi tutulacağı bilgisi yer alıyor.

Ayrıca, Merkez Teşkilatı ile Taşra Teşkilatına bağlı Ticaret İl Müdürlükleri ve Serbest Bölge Müdürlüklerine yerleşecek adayların,  zorunlu yer değiştirme sürecine tabi olmayacağı bilgisi verildi.

Ticaret Bakanlığı bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adaylar, ÖSYM tarafından belirlenen koşullara uygun olması ve aynı zamanda da bakanlık tarafından belirlenen tarihler arasında online olmak üzere  başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Ticaret Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu ilana ve başvuru ekranına aşağıda yer link üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı Memur alımları için başvuru ekranı ve talep edilen şartlar

İlgili Makaleler