Ekonomi

TOKİ Duyurdu! 144 Konut 96 İş Yeri Satışa Sunuldu! Nasıl Başvurulur?

TOKİ, dar gelirli aileler için önemli bir duyuru yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 34 ilde 144 konut ile 26 ilde 96 iş yerini 6-7 Ekim’de açık artırma yöntemiyle satışa çıkaracak. 6 Ekim Çarşamba günü saat 10:30’da 144 konut için, 7 Ekim Perşembe günü saat 10:30’da 96 iş yeri için müzayede düzenlenecek. TOKİ’nin açıkladığı detayları nelerdir? Nasıl Başvurulur?

TOKİ’nin Açıkladığı Detayları

Açık artırmalar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası Küçükçekmece’de gerçekleştirilecek ve internetten (www.emlakyonetim.com.tr) de teklif sunulabilecek.

Amasya, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Eskişehir, İstanbul Başakşehir, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat’ta satışa sunulan konutlara yüzde 40 ya da yüzde 50 peşinat, 60 ya da 120 ay vade ile sahip olunabilecek.

 

Ankara, Çankırı ve Osmaniye’de yer alan iş yerleri yüzde 10 peşinat ve 120 ay vade ile, Adana, Ankara, Balıkesir, Konya ve Uşak’ta yer alan iş yerleri yüzde 10 peşinat ve 180 ay vade ile, Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Bitlis, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Karaman, Kars, Kırşehir, Mardin, Niğde, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon ve Zonguldak’ta yer alan iş yerleri ise yüzde 25 peşinat ve 120 ay vadeyle alınabilecek.

Açık artırma için internet katılımı kayıtları 5 Ekim tarihinde saat 10:30’da sona erecek.

Ayrıntılı bilgilere “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakyonetim.com.tr” internet adreslerinden ve “444 86 54” numaralı telefondan ulaşılabilir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Adapazarı Korucuk Mahallesi’nde yapımını tamamladığı 800 adet konuttan 2 tanesini 100 bin 500 TL muhammen bedelden başlayan fiyatlarla satışa çıkartıyor…

İlgili Makaleler