Personel Alımı

Türkiye’nin Otomobil Girişimi Grubu TOGG Düğmeye Bastı; Personel Alımları Başladı! TOGG Yollara Çıkmadan Önce İstihdam Artacak!

İlgiyle takip edilen konulardan biri olan yerli otomobil üretim girişimleri Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kısaltması olan TOGG tarafından yürütülüyor. İsmi de TOGG olan yerli otomobilin üretim aşamaları, Kocaeli’nde kurulan tesis içerisinde gerçekleştiriliyor. Otomobil girişimi kadar istihdamı artırması ve desteklemesiyle de önemli görülen TOGG, yeni personel alacağını açıklamış bulunuyor.

Yerli otomobilin yollara çıkmasına sayılı günler kala TOGG, sağladığı istihdamın çeperini genişletiyor. Bu yılın ilk personel alımı için düğmeye basmış olan TOGG, personellerde aradığı şartları ve diğer tüm detayları da kamuoyu ile paylaşmış bulunuyor. Öte yandan TOGG tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımının başvurularının başlayacağı tarih de netleşiyor.

TOGG, Personel Alımı Gerçekleştiriyor

Kamu personeli alımı için düğmeye basan kurum ve kuruluşlarından biri olan TOGG, önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği değerlendirme öncesinde personel alımına ilişkin ön bir bilgilendirme metni yayınlanmış bulunuyor. Yapacağı personel alımına ilişkin bilgilendirmeyi kendi web sitesi içerisinden gerçekleştiren ve başvuruları da bu web sitesi içerisinden aktif hale getirdiği personel alımı başvuru ekranı ile alacak olan TOGG, kaç personel alımı gerçekleştireceğini henüz açıklamamış bulunuyor. Personelleri Kocaeli’nde bulunan fabrikada istihdam edecek olan TOGG, sistem ağır mimarı unvanına personel alımı yapacağını kamuoyuna bildiriyor.

TOGG, Personel Alımı Şartları 2022

Alım yapacağı pozisyona ilişkin şartları da belirlemiş olan TOGG, özellikle bilgisayar veya mekatronik bilgisayar mühendisliği bölümlerinden en az lisans mezunu olma veya en fazla yüksek lisans mezunu olma şartını yerine getiren adayların başvurularını değerlendirmeye alıyor. Boş olan pozisyonu için en az 2 yıllık deneyimli olma şartını da belirlemiş olan TOGG; gelişmiş bilgi araç içi iletişim alanları ve elektrik mimarisi güçlü analitik ve problem çözme becerileri yüksek kişilerin istihdam edileceğini açıklamış bulunuyor. Bunun yanı sıra yeni fikirlere açık ve yeni fikirler geliştirmeye yatkın olan personeller ile çalışmak isteyen TOGG, ekip çalışması yetisine de önem veriyor. Ayrıca İngilizce dili için mükemmel seviyede yazma ve konuşma seviyesi bekleyen TOGG, bu şartları taşıyan adayların başvurularını değerlendirmeye alarak, işe alacak olduğu personeli de bu adaylar içerisinden seçeceğini duyurmuş bulunuyor.

İlgili Makaleler