Ekonomi

Yapı Kredi Bankası gayrimenkul piyasasını solladı! İstanbul’da apartman dairesi 550 bin TL’den, dubleks daire 1 milyon 250 bin TL’den satışa sunuldu!

Hem para piyasaları ile altın piyasasında hem de ekonomi piyasalarını direkt olarak etkisi altına alan diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler, gündelik hayat akışını ekonomik anlamda tıkanma noktasına getirdi. Özellikle dar ve orta gelirli vatandaşları etkileyen yüksek oranlı zam kararları, geçim derdinin günden güne büyümesine sebep oldu. Temel ihtiyaçlarını karşılamak noktasında dahi desteğe ihtiyaç duymaya başlayan vatandaşlar, gayrimenkul sahibi olma planlarını uzunca bir süreliğine ertelemek durumunda kaldılar.

Gayrimenkul alanına yansıyan yüksek oranlı zamlar uzun süredir emlak piyasasında müthiş bir durgunluğun yaşanmasına sebep olurken devlet tarafından duyurulmuş olan TOKİ projesi ile fiyatların bir nebze olsa gerileceği öngörülmeye başlandı. Bu öngörü vatandaşları umutlandırırken bir yüz güldüren haber de Yapı Kredi Bankası’ndan geldi. İcralık gayrimenkul satışı gerçekleştiren özel bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, anlaşmada olduğu yasal ihale platformu Intengo üzerinden iki yeni ihale daha düzenlediğini duyurdu. İhaleler aracılığı ile satışa sunulan gayrimenkullerin İstanbul’da bulunduklarına dikkat çeken banka, ayrıntıları paylaştı.

YAPI KREDİ BANKASI’NDAN SATILIK DUBLEKS DAİRE İLANI İSTANBUL

Finansman hizmetleri ve kart kampanyalarının yanı sıra satılık gayrimenkul ilanları ile de dikkat çeken Yapı Kredi Bankası, anlaşmada olduğu Intengo platformu üzerinden yeni bir ihale düzenlediğini duyurdu. Söz konusu yeni ihalesinde İstanbul ilinin Harmantepe Mahallesi Kağıthane adresinde bulunan bir dubleksi satışa çıkardığını belirten banka, ayrıntıları paylaştı.

Yapı Kredi Bankası’nın Kağıthane ilçesinde satışa sunduğu dubleks dairenin toplam kullanım alanı 72 metrekare olarak ölçüldü. Dairenin krediye uygun olduğunu belirten banka, ihale başlangıç bedelini 1 milyon 250 bin TL, ihale katılım bedelini ise 62 bin 500 TL olarak bildirdi.

YAPI KREDİ BANKASI’NDAN SATILIK APARTMAN DAİRESİ İLANI İSTANBUL

Intengo platformu üzerinden düzenlemiş olduğu ikinci ihalede İstanbul ilinin Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan 55 metrekare kullanım alanlı bir apartman dairesini satışa çıkardığını belirten Yapı Kredi Bankası, ihale başlangıç bedelini 550 bin TL olarak açıkladı. İhaleye katılabilmek adına yatırılması gereken ücret ise 27 bin 500 TL olarak duyuruldu.

İlgili Makaleler