Personel Alımı

Yeni istihdam duyurusu bakanlıktan geldi! İcra dairelerine büro personelleri alınacak! Karar Resmi Gazete’de yayınlandı!

Geride bırakmış olduğumuz senenin tamamlanmasına oldukça az bir zaman kala yükseliş trendine giren dolar kuru, beraberinde diğer döviz kurları ile altın piyasasını da tırmandırarak ekonomik göstergelerin bir anda değişmesine sebep oldu. Bu durum Merkez Bankası’nın tüm müdahalelerine rağmen aralık ayının ortasına kadar sürdü.

Eylül- Aralık 2021 tarihleri arasında ekonomi piyasalarında olumsuz gelişmelerin yaşanmış olması, gündelik hayat şartlarını da iyiden iyiye ağırlaştırdı. Her ne kadar aralık ayının ortasında yeni bir ekonomik model kararı açıklanarak döviz kurlarında ve altın fiyatlarında sert bir gerilemenin yaşanması sağlanmış olsa da yeni yıla girilmesi ile birlikte okların yönü tekrar değişti.

Para ve altın piyasalarında gözlenen olumsuz hareketlerin yeni dönemde sıkı para politikalarını uygulamaya karar veren FED yetkililerinin verdikleri faiz artırımı kararları ile daha da tırmanması, yeni hizmet ve hizmet ürünü zamlarının ortaya çıkmasına neden oldu. Ek olarak Rusya- Ukrayna savaşının da gündelik hayat şartlarına etki etmesi, vatandaşların nakde olan ihtiyaçlarını arttırdı.

Kısa süre içerisinde piyasalarda yaşanan ve gündelik hayata tesir eden tüm bu olumsuz gelişmelerin yaşanmış olması, vatandaşların iş fırsatlarını yakın takibe almalarına sebep oldu. Mevcut işlerinin gelirlerinden memnun olmayan veya hali hazırda henüz bir işe sahip olmayan tüm vatandaşlar, özellikle kamu kurum ve kuruluşlarından gelen personel alımı ilanlarını yakın takibe aldılar.

Sene başından bu yana birçok farklı kamu kurum ve kuruluşundan istihdam haberleri gelirken bugün Adalet Bakanlığı’nca alınan yeni bir kararın daha Resmi Gazete’de yayınlanmış olduğu öğrenildi. Yeni devlet dairelerinin açılacağını bildiren karar kapsamında ilgili noktalara yeni personellerin alınacağı da açıklandı.

YENİ İCRA DAİRELERİ KURULACAK!

İcra Daireleri Başkanlıklarının Kuruluş ve Görevleri ile Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayınlandı. Bu yönetmelik ile birlikte yıllık dosya sayısı 100 bin adet ve üzeri olan şehirlerde Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı’nın teklifi ve bakanın onayı ile yeni icra dairelerinin kurulacağına işaret edildi.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Resmi Gazete’de yayınlanmış olan yeni karar ile birlikte ihtiyaç dahilinde yeni icra dairelerinin kurulabileceği belirtilirken dairelerde de kayıt ve arşivlerin tutulabilmesi amacı ile bir büronun oluşturulacağı öğrenildi. Buna bağlı olarak bakanlığın ilgili bürolara yeni personeller alacağı ve gerekirse de mevcut personellerini görevlendirebileceği bilgileri kaydedildi.

İlgili Makaleler