Ekonomi

320 bin TL’yi veren; Ziraat Bankası’ndan Ankara’da konut alabilir! Fiyatlar düştükçe düşüyor! Bu fırsatları sakın kaçırmayın…

Son dönemlerin en gözde emlak alım yöntemlerinden biri olan icralık satışlar, bankaların icra ile eline geçen gayrimenkulleri belirli bir süre içerisinde satmak zorunda olmasından kaynaklı olarak, ihalelere açılıyor. İhalelere açılan icralık satışlarda ilk teklifin gelmesiyle birlikte ihale süreci başlıyor ve yaklaşık 45 gün içerisinde dairelerin satışları gerçekleştiriliyor. Teklif usulüne dayalı olarak gerçekleştirilen satışlarda en yüksek bedeli veren kişi ise, satışta olan gayrimenkulün sahibi oluyor. Aynı yöntem ile satış gerçekleştiren bankalardan biri olan Ziraat Bankası, yeni satışlar yapacağını duyurmuş bulunuyor.

Sık sık icradan satış gerçekleştirmesi ve satışta pek çok konut, işyeri ve arsa gibi gayrimenkuller bulundurmasıyla dikkat çeken bankalardan biri olan Ziraat Bankası, geçtiğimiz günlerde satışını gerçekleştireceği konut ve işyerleri arasına yenilerini eklediğini duyurmuş bulunuyor. Satışları e-İhale gerçekleştireceğini açıklayan Ziraat Bankası, Ankara’dan satışa çıkardığı iki yeni gayrimenkul için ihale sürecini başlatırken; aynı zamanda satışa çıkardığı bu gayrimenkul için gerekli olan tüm bilgilendirmeyi de kamuoyu ile paylaşıyor.

ZİRAAT BANKASI, ANKARA’DAN YENİ BİR DAİRE SATIŞA KOYMUŞ BULUNUYOR

Satışa çıkardığı gayrimenkullere ilişkin bir ihale ilanı yayınlayan Ziraat Bankası, bu ihale ilanı içerisinde satışa çıkardığı gayrimenkulü ilişkin tüm fiziksel özelliklere yer veriyor. Ankara’dan yeni satışa koyduğu bir daire için de ihale ilanı yayınlamış olan Ziraat Bankası, Ankara ilinin Mamak ilçesinin Durali Alıç Mahallesi’ndeki daire için ihale sürecini başlattığını kamuoyuna bildiriyor. Bu bölgede yer alan bir apartman dairesini satacak olan Ziraat Bankası, apartman dairesinin 157 metrekare genişliğinde olduğunu belirtiyor. Dairenin çatı aralı bir mesken olduğunu bildiren Ziraat Bankası, apartman dairesini satın almak isteyen kişilerin katılması gereken ihaleyi 1 milyon 100 bin TL’den açıyor.

ZİRAAT BANKASI, ANKARA’DAKİ YENİ DAİRELER İÇİN İHALE SÜRECİNİ BAŞLATIYOR

Ziraat Bankası’nın Ankara’dan satışa koyduğu tek konut, Mamak ilçesinde bulunan konut olmuyor. Aynı zamanda Polatlı ilçesinden bir konut satışa çıkarmış olan Ziraat Bankası, bu ilçenin Gazi Mahallesi’nde yer alan bir apartmanın zemin katında bulunan hem mesken hem de depo olarak kullanıma uygun olan başka bir daireyi daha ihaleye açmış bulunuyor. Bu dairenin genişliğini 166 metrekare olarak açıklamış olan Ziraat Bankası, bu dairenin ihale başlangıç bedelini ise 320 bin TL olarak belirliyor.

İlgili Makaleler